Zamknij
REKLAMA

Wodę z tego wodociągu lepiej gotować przed spożyciem. Tak radzi sanepid i urząd miasta!

13:11, 10.03.2019 | D.W.
Skomentuj Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny we Włocławku podał, że w próbkach wody z wodociągu Kowal, zaopatrującego mieszkańców Kowala stwierdzono podwyższoną wartość parametru niektórych mikroorganizmów. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

W Kowalu wypłukano sieć wodociągową, ale sanepid nadal sugeruje, aby przed spożyciem wody przegotować ją.

Informację o awarii wodociągu i jego naprawie przekazał mieszkańcom Kowala urząd miasta. 25 lutego, zaraz po działaniach naprawczych, które polegały na płukaniu sieci wodociągowej bez jej chlorowania przeprowadzono kontrolne badania laboratoryjne. Jak podaje urząd, wyniki badań są satysfakcjonujące. W żadnej z czterech próbek nie znaleziono bakterii. 

- Sanepid, aby zweryfikować wyniki tych badań, zgodnie z obowiązującymi procedurami przeprowadził w poniedziałek 4 marca br. kolejne badania kontrolne. Stwierdzono, że w żadnej z czterech próbek nie było jakiejkolwiek bakterii, natomiast w dwóch spośród nich nastąpiło przekroczenie obecności mikroorganizmów. W tym stanie rzeczy prowadzone będą dalsze badania naprawcze, polegające głównie na płukaniu sieci w celu uzyskania wszystkich parametrów wody, zgodnych z obowiązującymi przepisami - informuje urząd miasta w Kowalu.

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny we Włocławku podał, że w próbkach wody z wodociągu Kowal stwierdzono podwyższoną wartość parametru niektórych mikroorganizmów. Sanepid uspokaja jednak, że nie stanowią one zagrożenia dla życia ludzi i zwierząt. W pobranych próbkach nie stwierdzono natomiast obecności bakterii z grupy coli, Eschericha coli ani enterokoków.

W trosce o dobro mieszkańców urząd miasta  w ślad za komunikatem sanepidu zaleca ponowne gotowanie wody do picia dla małych dzieci oraz osób chorych. 

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (4)

stanisławstanisław

5 3

Burmistrz zamiast politykować niech się weźmie za tę wodę. Co chwila mamy kłopoty a słyszymy że przepisy są złe i trzeba je zmienić. Może lepiej zainwestować w wodociągi. Gdzie radni !!! 13:52, 10.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Władek Władek

0 1

Idź gamoniu do urzędu, sprawdź jaka jest przyczyna a potem do kościoła podziękuj za Burmistrza, który mimo autostrady wychodził obwodnice... 16:04, 10.03.2019


La perlaLa perla

1 0

sanepid sugeruje...
może woda z autostrady ?
oby nie zgniła selenka ! 16:16, 10.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec2Mieszkaniec2

1 0

Od niedzieli w wodzie wyczuwalny jest chlor. Dziś jest środa i woda po przegotowaniu jest niedobra,czuć ja chlorem. Na stronie urzedu miasta brak informacji na temat chlorowania wody.
22:24, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA