Zamknij
REKLAMA

Przy szkole podstawowej w końcu będzie sala gimnastyczna. Umowa już wręczona

15:01, 24.09.2020 | D.W.
Skomentuj Zarówno uczniowie, jak i pozostali mieszkańcy Grabkowa i okolic, od lat czekali na miejsce, które umożliwiłoby im trenowanie oraz uprawianie różnych dyscyplin sportowych. Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Przy szkole podstawowej wybudowana zostanie wyczekiwana od lat sala gimnastyczna. W czwartek (24 września) minister sportu wręczyła już umowę inwestycyjną na dofinansowanie zadania.

Do tej pory szkoła w Grabkowie w gminie Kowal nie posiadała żadnej sali gimnastyczno-sportowej. W budynku nie ma też pomieszczenia dedykowanego wyłącznie prowadzeniu zajęć sportowych, które zapewniłoby realizację procesu dydaktycznego, a przy okazji gwarantowało bezpieczeństwo uczniów.

Szkolne zajęcia wychowania fizycznego realizowane są w świetlicy szkolnej lub na korytarzu.

Zarówno uczniowie, jak i pozostali mieszkańcy Grabkowa i okolic, od lat czekali na miejsce, które umożliwiłoby im trenowanie oraz uprawianie różnych dyscyplin sportowych.

Sytuacja zmieniła się w lipcu bieżącego roku. Wójt gminy Kowal Stanisław Adamczyk odebrał wtedy z rąk minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Anny Gembickiej symboliczny czek z programu Sportowa Polska, o wartości 2,5 mln zł. 

- To długo oczekiwana umowa na realizację sali gimnastycznej. Nasza młodzież wreszcie odetchnie z ulgą. Dzięki sali ćwiczyć będzie ona mogła nie tylko latem, ale również zimą. Serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej

- powiedział Stanisław Adamczyk, wójt gminy Kowal.

W czwartek (24 września) w siedzibie urzędu gminy Kowal wręczono umowę inwestycyjną na dofinansowanie zadania. Poza minister sportu, w spotkaniu wzięły udział posłanki: Joanna Borowiak i Anna Gembicka.

- Jestem niezmiernie szczęśliwa, że mogę wręczyć umowę na realizację inwestycji z programu Sportowa Polska. Mam nadzieję, że sala gimnastyczna będzie służyła wszystkim, a my w przyszłości będziemy się cieszyć sportowymi sukcesami

- powiedziała w Kowalu Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu.

Budynek nowej sali sportowej w Grabkowie będzie miał dwie kondygnacje. Połączony z nią będzie parterowy łącznik.

Sala gimnastyczna w głównej bryle będzie jednokondygnacyjna, z dwukondygnacyjnym zapleczem. Bryła budynku zaprojektowana została w kształcie prostokąta, a swoim gabarytem, kolorystyką i detalem architektonicznym nawiązywać będzie do zabudowy w tym obszarze. Powierzchnia użytkowa wyniesie blisko tysiąc metrów kwadratowych

W sali gimnastycznej możliwa będzie m.in. gra w koszykówkę i siatkówkę. Jednocześnie ćwiczyć będą mogły dwa zespoły klasowe. W ramach wyposażenia możliwe jest zamontowanie bramek do piłki ręcznej i nożnej.

Obiekt ma zostać oddany do użytku w 2022 roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

?? ??

2 4

Uuu, a troliska nic nie piszą, nie krytykują 16:54, 24.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SławomirSławomir

2 3

Czekaj czekaj zaraz się rozkręcą 🤣🤣🤣🤣. 17:10, 24.09.2020


HgfHgf

8 0

Borowiaczka znow lansuje sie na cudzych zasługach 22:35, 24.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UstawkiUstawki

3 0

Pierwszy plan i tło : tango i cash, reszta jest milczeniem. 09:55, 25.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RuchuRuchu

1 0

W Końcu nie ma szkoły. 19:07, 25.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HgfffHgfff

1 0

Koniec to nora. 21:02, 25.09.2020


777777

1 0

Będą ćwiczenia zdalne, czy bezobjawowe? 16:39, 01.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA