Zamknij
REKLAMA

Ta droga zostanie rozbudowana. Wkrótce rozpoczną się roboty

09:41, 24.02.2018 | D.W.
Skomentuj
Fot. Starostwo Powiatowe we Włocławku

Podpisano umowę pomiędzy powiatem włocławskim, a wykonawcą na rozbudowę drogi powiatowej łączącą Chodecz z Dąbrowicami. Całkowita wartość inwestycji wyniesie blisko 10 mln zł.

Umowa została podpisana 20 lutego 2018 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego we Włocławku, a projekt zostanie zrealizowany przy współpracy powiatu z samorządem gminy i miasta Chodecz. Całkowita wartość inwestycji wyceniona została na ponad 9,5 mln zł, z czego 3 mln zł to środki z budżetu państwa w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. Powiat włocławski, który jest beneficjentem zadania przeznaczy na ten cel ponad 4,5 mln zł, a nieco ponad 2 mln wyłoży jako partner zadania miasto i gmina Chodecz. 

W ramach wykonywanych prac rozbudowana zostanie droga powiatowa o długości ponad 9 kilometrów, a jezdnia zostanie poszerzona do 6 metrów. Zrobione zostaną także pobocza, chodniki, pasy i miejsca postojowe. Wykonawca zobowiązał się także do budowy przystanków autobusowych z peronami, remontów i przebudowy skrzyżowań i między innymi budowy parkingu przy Placu Kościuszki w Chodczu.

Wszystkie prace mają się zakończyć ostatecznie do 14 września 2018 r.

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone