Zamknij
REKLAMA

W pożarze 8-osobowa rodzina straciła dorobek całego życia! Mieszkańcy są bez dachu na głową

15:09, 20.06.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
W akcji gaszenia pożaru brały udział jednostki z Ochotniczych Straży Pożarnych z Chodcza, Chocenia, Lubienia Kujawskiego, Błennej i Zalesia. W działaniach pomagali także strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Włocławka. Fot. OSP Chodecz

W pożarze, do którego doszło z niedzieli na poniedziałek 8-osobowa rodzina straciła dorobek całego życia. Ogień pojawił się w drewnianym domu przy ulicy Kujawskiej. Na szczęście rodzinie udało się w porę opuścić budynek.

Do pożaru doszło w Chodczu. Informacja o pożarze wpłynęła do strażaków około godz. 2 w nocy. W chwili pojawienia się ognia w budynku przebywało wiele osób. Niestety ogień strawił dom doszczętnie, ale na szczęście dorośli, jak i trójka dzieci zdążyli opuścić budynek jeszcze przed przyjazdem na miejsce jednostek straży pożarnej. Niewielkie obrażenia odniósł jeden z mężczyzn.

W akcji gaszenia pożaru brały udział jednostki z Ochotniczych Straży Pożarnych z Chodcza, Chocenia, Lubienia Kujawskiego, Błennej i Zalesia. W działaniach pomagali także strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Włocławka. Na miejscu byli także policjanci, pogotowie ratunkowe i energetyczne. 

Niestety, ogień strawił wszystko. Rodzina została pozbawiona dachu nad głową i całego swojego dobytku. W związku z tym Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chodczu postanowił zorganizować zbiórka rzeczy i odzieży dla osób poszkodowanych w pożarze. 

- UWAGA! Potrzebne jest praktycznie wszystko, a mianowicie: odzież tj. ubranka dla dzieci - chłopców (6, 4 i 2 lata) odzież wierzchnia damska i męska, ręczniki, pościel, środki higieniczne, pampersy dla 2-latka; sprzęt agd (3 kuchnie gazowe, 3 lodówki, 3 pralki, odkurzacze); szklanki, talerze, garnki, czajniki, sztućce; meble (łóżka – wersalki, łóżeczka dla dzieci, szafy, itp. rzeczy. Zbiórka w/wym rzeczy i sprzętu odbędzie się po uzgodnieniu z poszkodowanymi najdogodniejszego terminu odbioru rzeczy z darowizn. Osoby chcące przekazać rodzinie jakikolwiek sprzęt prosimy o kontakt z pracownikami tut. Ośrodka (tel. 784-906-431 lub 54 4848-070 w. 40, 42, 44) - informuje Urząd Miasta i Gminy Chodecz. 

Dla poszkodowanych w pożarze z ul. Kujawskiej w Chodczu utworzono też specjalne konto, na które można dokonywać wpłat. Pieniądze można wpłacać na nr konta: BS Lubraniec O/Chodecz: 18 9559 1014 2003 0200 2585 0006.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone