Zamknij
REKLAMA

Kompleksowy remont tej drogi kosztował 9 mln zł. Odcinek został już oddany do użytku!

19:44, 07.09.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Słów pochwały nie krył także Zygmunt Borkowski, dyrektor wydziału Infrastruktury i Rolnictwa w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, który pojawił się na otwarciu drogi. Fot. Daniel Wiśniewski

Nowa droga biegnąca z Chodcza aż do granic województwa kujawsko-pomorskiego została oddana do użytku. Łącznie pobudowano 10 km nowej nawierzchni, która już służy mieszkańcom.

Budowa nowej drogi była możliwa dzięki środkom, które wpłynęły z różnych stron. Urząd wojewódzki dołożył do inwestycji 3 mln zł, a burmistrz Chodcza 2 mln. Pozostałą kwotę, tj. 5 mln zł przekazał powiat, który dotację na tę inwestycję uzyskał z budżetu państwa. Droga została oddana do użytku wcześniej, niż zapowiadano.

- Z tego co pamiętam, to termin oddania drogi do użytku ustalony był na 25 września i życzyłbym wszystkim, żeby wszędzie się tak to szybko działo. Chciałbym powiedzieć, że w mojej ocenie projekt został bardzo dobrze wykonany. Z tego miejsca dziękuję wykonawcy, projektantom i inspektorowi nadzoru. Dla nas najważniejsza jest jednak opinia mieszkańców. Rozmawiałem z nimi i wiem, że są oni zadowoleni. Rozpoczęliśmy projektowanie w maju 2017, a na początku września mamy już odcinek drogi - powiedział Kazimierz Kaca, starostwa włocławski.

Słów pochwały nie krył także Zygmunt Borkowski, dyrektor wydziału Infrastruktury i Rolnictwa w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, który pojawił się na otwarciu drogi. W jego opinii, przykład drogi w Chodczu doskonale pokazuje, że przyznawane na remonty środki są dobrze wykorzystywane.

Prace związane z modernizacją drogi w Chodczu objęły przebudowę i kompleksowy remont skrzyżowań. Jezdnia została poszerzona do sześciu metrów. Wykonane zostały także nowe pobocza i chodniki. W ciągu drogi stworzono też przejścia dla pieszych i parkingi. Inwestycja pochłonęła 9 mln zł.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

michumichu

6 1

Wojewoda dał tyle,burmistrz tyle,starosta dał to co dostał z budzetu państwa.Czyli pieniądze z jednego żródła (my podstnicy) rozdzielane są na 4 urzędy aby z powrotem trafiły na jeden cel.I tak oto 4 "Rajców" się wypromowało no i po drodze zapewne część środków poszła w tzw "koszta". 21:25, 07.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mario1Mario1

0 0

Burmistrz nic nie dał tylko kredyt wziął na remont drogi, Starosta nic dało tylko unijna dotacja 21:54, 08.09.2018


Q...aQ...a

2 1

Czym ta partyjna zaraza się ciągle chwali ? Tym że wykonują swoje obowiązki służbowe za nasze podatki ? Przecież to mają w umowach o pracę .Dlaczego się nie chwalą jak robią przekręty albo bezsasadnie podwyższają sobie pensje ? 07:04, 08.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gggggg

0 0

Ale zdjęcie pierwsza klasa! Brawo p. Wisniewski 08:34, 08.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

coloradocolorado

1 1

i czym się chwalą partyjni działacze , przecież to ich praca za którą biorą pieniadze i na dodatek to nie dzięki nim 10:46, 08.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WaldemarWaldemar

5 0

Pięknie, pięknie ciekawe czy jakość lepsza niż Dobrzyńska. Bo Dobrzyńska niestety nadaje się do poprawy, we wszystkie studzienki się wpada, ponadto asfalt między studzienkami a wpustami drogowymi albo się zapada albo tak został wykonany że jest zadolenie. Brawo dla nadzoru (w tym szczególne gratulacje radnych którzy bywali tam codziennie), no ale bądźmy szczerzy tam jeżdżą codziennie zwykli mieszkańcy a nie Ci co nadzorowali i wydali pięniąde?
Warto przyglądać się tej drodze na bieżąco bo nie posłuży tyle co stara..... 16:24, 08.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone