Zamknij
REKLAMA

Trzy wypadki i kilkadziesiąt kolizji w ciągu roku. Czy można było ich uniknąć? Policjanci rozmawiali o tym z mieszkańcami

18:15, 25.02.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Policjanci rozmawiali z mieszkańcami Izbicy Kuj. o bezpieczeństwie na drogach. Fot. depositphotos

Policjanci z Izbicy oraz Włocławka spotkali się mieszkańcami gminy i miasta Izbica Kujawskia. Rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie na drogach i o tym, jak można je poprawić.

Policjanci z włocławskiej komendy co rusz podejmują działania profilaktyczne i realizują programy prewencyjne w ramach podnoszenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Reagują również na głosy mieszkańców miasta i okolicznych gmin związane z bezpieczeństwem.

- Daje to policjantom możliwość zapoznania się z bezpośrednimi spostrzeżeniami, uwagami mieszkańców, wskazującymi na pewne braki, uchybienia czy też możliwości poprawy konkretnej sytuacji. Takie właśnie okoliczności spowodowały, że dzielnicowi z Posterunku w Izbicy Kujawskiej, jako funkcjonariusze, którzy mają pierwszy i bezpośredni kontakt ze społeczeństwem wraz ze swymi kolegami z włocławskiej komendy spotkali się z mieszkańcami swego miasta i gminy – mówi nadkom. Małgorzata Marczak z włocławskiej KMP.

Podczas spotkania mundurowi przedstawili stan bezpieczeństwa na drogach gminy Izbica Kujawska. W 2016 roku na tym terenie doszło do trzech wypadków drogowych oraz kilkudziesięciu kolizji. Do dwóch wypadków oraz 33 kolizji doszło na terenach wiejskich. W mieście odnotowano natomiast jeden wypadek i trzydzieści kolizji. W wyniku tych najpoważniejszych zdarzeń nikt nie zginął, jednak trzy osoby odniosły obrażenia.

W trakcie spotkania policjanci poruszyli również tematykę konieczności używania elementów odblaskowych, szczególnie poza obszarem zabudowanym. Spotkanie było też doskonałą okazją do przypomnienia społeczeństwu o aplikacjach Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i wyjaśnienia, w jaki sposób działają.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone