Zamknij
REKLAMA

Starostwo buduje kolejne domy. Za kilka miesięcy zamieszkają w nich wychowankowie Domu Dziecka

18:38, 17.11.2016 | N.S
Skomentuj
16 listopada powiat podpisał umowę z wykonawcą inwestycji w Lubieniu Kujawskim. Fot. Starostwo Powiatowe we Włocławku
REKLAMA

Powiat włocławski kontynuuje przygotowania do wdrożenia zapisów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, które mają obowiązywać od 2020 rok. Po dostosowaniu do nowych standardów domu dziecka w Brzeziu, przyszedł czas na wybudowanie nowych budynków dla placówki w Lubieniu Kujawskim.

Za cztery lata w każdej placówce opiekuńczo-wychowawczej w Polsce będzie mogło mieszkać nie więcej niż 14 dzieci, a proces wychowawczy będzie kładł duży nacisk na usamodzielnianie wychowanków. Aby spełnienie tych wymagań było możliwe powiat włocławski (jako jeden z pierwszych samorządów w kraju) już teraz przygotowuje nowe budynki dla podlegających mu domów dziecka. Niedawno do użytku oddano dwa nowe budynki w Brzeziu. Kolejną inwestycją ma być budowa takich samych domów dla wychowanków Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim.

- Dzieci z Lubienia z utęsknieniem na to czekają. Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że do końca sierpnia powstaną tam dwa nowe domki. Będą to praktycznie domki bliźniacze do tych w Brzeziu. Jestem przekonany, że będzie to tak samo okazałe i piękne miejsce. I jestem pewien, że to się uda, bo kiedy się buduje dla tych, którzy tego ciepła potrzebują, nie ma innego wyjścia, musi się udać – mówi Kazimierz Kaca, starosta włocławski.

16 listopada została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji. W ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy za ponad 1,9 mln złotych w Lubieniu Kujawskim, na działce należącej do powiatu włocławskiego zostaną wybudowane dwa budynki jednorodzinne wraz z otaczającą je infrastrukturą (parkingiem, chodnikami, drogą dojazdową itp.). Zgodnie z zamysłem władz powiatu i założeniami projektu obiekty mają być nowoczesne o możliwie najwyższym standardzie wyposażenia, by stworzyć podopiecznym domu dziecka jak najlepsze warunki.

Projekt elewacji domów w Lubieniu Kujawskim zamieszczony w dokumentacji inwestycji.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA