Zamknij
REKLAMA

Boniewo doczeka się własnego targowiska z prawdziwego zdarzenia

06:33, 19.01.2015 | A.K
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne; depositphotos.com
REKLAMA

Mieszkaniec gminy Boniewo zapytany o tamtejszą "górkę" odpowiada bez wahania: tak, znam to miejsce. Już na wiosnę podupadła okolica - teren przy głównej drodze w Boniewie - zyska nowy blask.

Przed laty to miejsce tętniło życiem, będąc centrum życia gospodarczego Boniewa. Niestety z czasem teren zaczął ubożeć, wreszcie straszyć. Kilka lat temu gmina odkupiła tę nieruchomość od komornika i rozpoczęła działania zmierzające do modernizacji. Jednym z pomysłów było utworzenie targowiska z prawdziwego zdarzenia.

Władzom gminy udało się pozyskać dotacje i już rozpoczęły się prace modernizacyjne. W ich efekcie powstanie w centrum Boniewa nowoczesne targowisko, ale nie tylko.

- Oprócz targowiska robimy pełną rewitalizację tego terenu, obejmującą m.in. elewacje budynków. Na targowisku będą części zadaszone, toalety, ogrodzenie. Będzie też parking, ciągi pieszo-jezdne. To będzie małe targowisko, bo u nas nie ma wielkiego zapotrzebowania. Planujemy 10 miejsc handlowych na 400 m2 powierzchni - mówi wójt Boniewa Marek Klimkiewicz.

Cały teren będzie wyłożony polbrukiem. Zadanie połączono z kompleksową modernizacją budynku, w którym mieszczą się sklepy. W planach jest ocieplenie i wykonanie elewacji zewnętrznej. Wyremontowany zostanie murek i wiata przystankowa, powstanie parking samochodowy, drogi dojazdowe. Teren będzie służył mieszkańcom głównie do handlowania.

- Początkowo była koncepcja wyburzenia jednego budynku, ale upadła. Wszystko będziemy odnawiać - dodaje wójt Klimkiewicz.

Koszt to ok. 250 tys. zł na rewitalizację i kolejne pół miliona na targowisko. Na to drugie zadanie gmina pozyskała 75% dotacji w ramach programu "Moje Targowisko" z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przez Urząd Marszałkowski. Prace już trwają, a ich zakończenie przewidziane jest na 30 kwietnia.

To jedno z największych, ale nie największe zadanie dla gminy Boniewo na 2015 rok. Aż 2 mln zł pochłonie modernizacja stacji uzdatniania wody. Remontowane będą także boiska przed gimnazjum w Boniewie. Wszystko przy dotacjach z UE.

(A.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

bolobolo

0 0

Panie wójcie a kiedy w otmianowie w pałacu będzie kanalizacja ? obiecał pan!!! 18:45, 19.01.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA