Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy dwóch wiosek w gminie Boniewo wreszcie będą mieć utwardzoną drogę

06:26, 02.02.2015 | A.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Archiwum DDWloclawek.pl

Głównym zmartwieniem mieszkańców wielu małych miejscowości powiatu włocławskiego jest infrastruktura drogowa. Ale ta, między innymi dzięki dotacjom, jest stale poprawiana. Na przykład w gminie Boniewo.

Mowa o drodze łączącej Arciszewo z Wólką Paruszewską, która zostanie zmodernizowana. Trakt w tej chwili jest gruntowy, wąski i dziurawy, ale zostanie utwardzony.

Położenie asfaltu będzie możliwe dzięki temu, że władzom gminy Boniewo udało się na budowę tej drogi pozyskać dofinansowanie z wojewódzkiego funduszu ochrony gruntów rolnych. Mowa o kwocie 120 tys. zł.

Prace rozpoczną się wiosną. Mieszkańcy będą korzystać z nowego asfaltu już za kilka miesięcy. Zaplanowany do przebudowy odcinek liczy około 1 km. To zadania inwestycyjne zostało już wprowadzone do tegorocznego budżetu gminy. To nie jedyna dobra wiadomość dla mieszkańców Boniewa i okolic.

Dobiegają końca prace przy modernizacji stacji uzdatniania wody w Osieczu Małym, która jest jedyną na terenie gminy. Generalna modernizacja obejmuje prace w środku stacji jak i na zewnątrz budynku.

Zadanie dofinansowane jest w 75 % z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(A.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone