Zamknij
REKLAMA

18-latek tłumaczył się tym, że bał się mandatu karnego. Teraz grozi mu nie tylko to, ale i...

14:00, 24.07.2021 | .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Nawet pięć lat pozbawienia wolności grozi motocykliście, który uciekał przed policjantami. Udało się go zatrzymać dopiero po kilkuminutowym pościgu.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło ostatnio w Szpetalu Górnym, w gminie Fabianki.

Policjanci z Włocławka, podczas kontroli prędkości jadącego motocykla zmierzyli, że porusza się on w obszarze zabudowanym o 69 km/h więcej niż obowiązująca kierowcę „pięćdziesiątka”.

- Kiedy funkcjonariusz dał sygnał do zatrzymania się, kierujący nagle przyśpieszył i odjechał. Mundurowi  podjęli pościg informując o nim dyżurnego i inne patrole w okolicy. Jadąc za motocyklem cały czas dawali sygnały świetlne i dźwiękowe, na które kierowca nie reagował

- relacjonuje przebieg wydarzeń st. sierż. Tomasz Tomaszewski z KMP Włocławek.

W pewnej chwili policjanci stracili motocykl z zasięgu wzroku. Po chwili otrzymali jednak informację o zatrzymaniu w miejscowości Fabianki, na terenie kompleksu leśnego, opisanego motocykla i kierowcy przez policjantów z tamtejszego posterunku.   

- Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości młodego kierowcy, które wykazało, że był on trzeźwy. Policjanci z ruchu drogowego ustalili, że powodem jego ucieczki był brak uprawnień do kierowania pojazdami i 18-latek bał się otrzymania mandatu - dodaje oficer prasowy komendy.

Młody motocyklista nie przypuszczał, że za niezatrzymanie się do kontroli, pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mogą mu teraz grozić dużo poważniejsze konsekwencje.

Jeszcze tego samego dnia 18-latek usłyszał zarzut związany z niezatrzymaniem się do kontroli i kontynuowania dalszej jazdy, pomimo dawanych przez policjantów mu sygnałów uprzywilejowania. Nie uniknie on także wysokich mandatów karnych za przekroczenie prędkości o 69 km/h w obszarze zabudowanym oraz za prowadzenie motocykla bez uprawnień. 

Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

..

0 0

.
.
.
...


.
.


.
.

.


.
.
..


.

.


.

.
.A

B


.M
M

.
.
UPJ
B

ZK.

V


L


O

Z..Q
O


R
.


L
XX

C


.


.N

P


H


.

G

M


B


.

P
VX
..


..

...


Zxcvbnm 14:55, 24.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%