Zamknij
REKLAMA

Kolejne skutki orkanu "Barbara". Powalone drzewo zniszczyło linię energetyczną i dom

13:00, 28.12.2016 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Powalone drzewo zniszczyło linię energetyczną i ściąnę domu, do której była przymocowana. Fot. depositphotos

Przez szalejącą we wtorek wichurę rodzina z gminy Lubanie straciła część domu. Ściana budynku zawaliła się po tym, jak powalone przez silny wiatr drzewo zerwało przymocowaną do niej linię energetyczną.

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 16:30 w miejscowości Przywieczrzynek, w gminie Lubanie. Obalone przez wichurę drzewo pozbawiło okolicznych mieszkańców prądu i zniszczyło budynek, do którego ściany szczytowej została przymocowana linia energetyczna.

- W akcji brały udział zastępy straży z OSP Lubanie oraz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 we Włocławku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano przewróconą część muru szczytowego w budynku mieszkalnym. Uszkodzenie to wynikło z powalenia drzewa na linię energetyczną przymocowaną do szczytu. Działania straży polegały na osłonięciu powstałej dziury w murze przy pomocy plandeki oraz wygrodzeniu terenu bezpośrednio przylegającego do budynku – relacjonuje st. kpt. Mariusz Bladoszewski, rzecznik straży pożarnej we Włocławku.

Po zakończeniu działań strażacy zabezpieczyli miejsce akcji. Uszkodzoną linią energetyczną zajęło się pogotowie energetyczne.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone