Zamknij
REKLAMA

Sprawdzili łącznie ponad 1300 kierowców! Okazało się, że 3 z nich jechało pod wpływem alkoholu!

13:57, 07.07.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 1300 kierujących. Fot. KPP w Aleksandrowie Kujawskim.

Policjanci z wydziału drogowego Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim przeprowadzili działania pn. "Trzeźwy kierujący". Sprawdzili trzeźwość ponad 1300 kierujących. Niestety, tego dnia nie wszyscy powinni wsiadać za kierownicę.

Działania przeprowadzono w środę, 4 lipca w kilku miejscach powiatu aleksandrowskiego. Były one ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze poprzez wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców.

- Funkcjonariusze skontrolowali ponad 1300 kierujących. Niestety, trzech z nich zdecydowało się na jazdę samochodem będąc pod działaniem alkoholu. Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn kierował samochodem osobowym w stanie po użyciu alkoholu a kolejnych dwóch w stanie nietrzeźwości - mówi mł. asp.  Marta Białkowska - Błachowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Policja przypomina, że jeśli nie mamy pewności co do stanu swojej trzeźwości, nie powinniśmy prowadzić pojazdów mechanicznych. Konsekwencją jazdy po alkoholu, w przypadku wykroczenia jest kara aresztu lub grzywny, natomiast przestępstwa do 2 lat pobawienia wolności. W obu przypadkach grozi utrata uprawnień do kierowania. Należy się także liczyć z poniesieniem wysokich kar finansowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone