Zamknij
REKLAMA

Policjanci przeszukują opuszczone budynki i parki. W ten sposób chcą pomóc bezdomnym!

12:01, 27.01.2019 | D.W.
Skomentuj

Policjanci codziennie patrolują miejsca, gdzie według ich wiedzy mogą przebywać osoby bezdomne. Odwiedzają między innymi parki i stare, opuszczone budynki. Na miejscu informują spotkane osoby, gdzie mogą uzyskać pomoc.

W akcję sprawdzania pustostanów włączyli się między innymi policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego. Intensyfikują swoje działania i rozpoczynają w momencie, gdy na dworze panuje mróz

- W chwili gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera policjanci częściej niż zwykle kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Sprawdzają opuszczone budynki, parki, dworce. Jeżeli zdarzy się sytuacja, że napotkają osobę bezdomną informują, gdzie może otrzymać ciepły posiłek i nocleg. Szczególnie narażeni na wychłodzenie organizmu są bezdomni, osoby nietrzeźwe czy osoby starsze, które przebywają w takich miejscach - mówi st. sierż. Magdalena Jóźwiak, pełniąca obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Mimo zakrojonych na szeroką skalę działań, policjanci apelują do mieszkańców. Każdy, kto zauważy osobę bezdomną lub wie, że przebywa w jednym z takich miejsc może wyciągnąć do niej pomocną dłoń. Rozwiązaniem jest też podanie informacji policjantom korzystając z numeru alarmowego 112.

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

świerzb i brudświerzb i brud

2 1

czynności w/w powinny być wykonywane przez straż miejską , której uprawnienia nie pozwalają na działania podczas innych zgłoszeń. plaga bezdomnych cuchnących nurków traktowana jest priorytetowo kiedy potrzebna jest interwencja policji właśnie z powodu awanturujących się kloszardów . paradoks ! Miasto wybrukowane gnijącą sferą śmietniskowych lumpów ganiających przechodniów o datki na ,,płynny chleb" .jest to Szambo rozwijające się pod skrzydłami ratusza . 13:51, 27.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone