REKLAMA

32-letni wandal zrobił demolkę na cmentarzu. Zniszczył 30 grobów

06:04, 19.04.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
32-latek zniszczył 30 nagrobków. Fot. archiwum DD Włocławek/KPP Lipno

32-letni mieszkaniec gminy Skępe zdewastował kilkadziesiąt nagrobków. Teraz odpowie przed sądem za uszkodzenie mienia i znieważenie miejsca spoczynku zmarłych.

Dyżurny lipnowskiej komendy otrzymał informację o zdewastowanych nagrobkach na cmentarzu w miejscowości Skępe. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie.

- Okazało się, że w nocy ktoś zniszczył ponad 30 nagrobków. Był to typowy akt wandalizmu. Sprawca poprzewracał tablice i krzyże. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Kilka godzin później wpadli na trop podejrzewanego – mówi podkom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Kilka godzin później mundurowi namierzyli i zatrzymali podejrzanego na terenie gminy Skępe. 32-latek trafił do policyjnego aresztu. Był pijany. Następnego dnia śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia oraz znieważenia miejsca spoczynku zmarłych. Za te przestępstwa może mu grozić do pięciu lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

laslas

2 2

Będziesz ssiał oj będziesz 14:02, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017