REKLAMA

Nie chciał punktów karnych, więc dał policjantom pieniądze na obiad

19:29, 16.05.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
44-latek próbował wręczyć policjantom łapówkę. Fot. depositphotos

44-letni kierowca chciał uniknąć kary za wykroczenia drogowe i zaproponował policjantom... pieniądze „na obiad”. Te targi nie wyszły mu na dobre, bo teraz odpowie również za próbę skorumpowania policjantów.

Policjanci lipnowskiej drogówki pełnili służbę na drodze krajowej nr 10. Przed godz. 19, w Rumunkach Skępskich zatrzymali do kontroli mercedesa, którego kierowca przekroczył prędkość. Jak się okazało, ani on ani pasażerka pojazdu nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

- Po zsumowaniu wszystkich wykroczeń policjanci nałożyli na kierującego mandat i przypisane do niego punkty karne. Wówczas kierowca zaczął przekonywać policjantów, że można załatwić tę sprawę inaczej. Pouczony o możliwości odmowy przyjęcia mandatu i skierowaniu sprawy do sądu też nie był ukontentowany. Pieniądze nie stanowiły problemu. Dokuczliwość sprawiały punkty i ich głównie chciał uniknąć kierowca, przekonując policjantów, że są inne wyjścia z tej sytuacji – mówi sierż. szt. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie.

Policjanci zwracali mężczyźnie uwagę, że jego zachowanie jest nie na miejscu, a nawet wyjaśnili mu istotę przestępstwa korupcyjnego. To jednak nie ostudziło zapędów kierowcy, który w czasie, gdy jeden z policjantów wsiadł do radiowozu, aby sprawdzić dane w systemach policyjnych, podszedł i wrzucił do środka 100 zł „na obiad" dla policjantów.

Funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali 44-letniego mieszkańca Płońska, który musi się teraz liczyć z odpowiedzialnością nie tylko za wykroczenia drogowe, ale także za popełnione przestępstwo.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Szczery....Szczery....

6 0

To już były.... Tylko teraz ryba nie chce brać. 23:03, 16.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adik27adik27

3 0

ale *%#)!& te policjanty w tych czasach gosciowi chodzilo o punkty 100zl by przytulili mandat i tak wystawili i bylo by ok te mlodziaki w tej nowej policji to ani do lapowki brania sie nie nadaja ani do bardziej skomplikowanych akcji gdzie jest potrzebna odwaga tez nie nadaja sie :) 01:33, 17.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017