REKLAMA

Autokar pełen dzieci uderzył w tira na drodze krajowej! Kierowca nie wyhamował

14:57, 10.07.2017 | G.S.
REKLAMA
Skomentuj
Jak ustalili funkcjonariusze, 50-latek kierujący autobusem nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego go pojazdu ciężarowego i nie zdążywszy wyhamować uderzył w jego tył. Fot. KPP Lipno

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś w Borku pod Lipnem, gdzie kierowca autobusu wiozącego dzieci na wycieczkę nie zachował odpowiedniego odstępu i nie zdążył wyhamować pojazdu uderzając w tira. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.

Do zdarzenia drogowego doszło dziś w miejscowości Borek na drodze krajowej nr 67, czyli trasie między Włocławkiem a Lipnem.

- Auto osobowe wykonywało manewr skrętu w lewo, w związku z czym, jadący za nim ciągnik samochodowy z przyczepą musiał hamować - wyjaśnia sierż. szt. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. -  Za tirem jechał autokar wiozący 39 dzieci na wycieczkę. Jak ustalili funkcjonariusze, 50-latek kierujący autobusem nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego go pojazdu ciężarowego i nie zdążywszy wyhamować uderzył w jego tył. Na szczęście skończyło się na strachu i żadne z dzieci poważnie nie ucierpiało. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Autokar nie nadawał się jednak do dalszej jazdy.

Policjanci zabrali kierującemu autobusem mieszkańcowi powiatu brzeskiego prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia, zatrzymali też dowód rejestracyjny autokaru. Skierują wniosek do sądu Rejonowego w Lipnie o ukaranie mężczyzny.

Dzieci pojechały w dalszą trasę innym autobusem z nowym kierowcą. 

(G.S.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

TomaszNTomaszN

1 0

Niedopuszczalny przypadek, nie powinno dochodzić do takich sytuacji pod żadnym pozorem, kierowca autokaru, a szczególnie takiego, który aktualnie przewozi grupę dzieci, powinien trzymać pieczę nad bezpieczeństwem pasażerów, przedsięwziąć wszelkie środki ostrożności na drodze i zachowywać bezwzględną czujność, to podstawy jego zawodu. Ja dzieciaki wysyłam zawsze z firmą http://www.autokaryakord.pl/ i dzięki Bogu zawsze wracają w jednym kawałku. 12:18, 05.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017