Zamknij
REKLAMA

Na tej drodze, na kierowców czekali policjanci, straż i ratownicy

17:00, 10.11.2017 | D.W./KPP w Lipnie
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KPP w Lipnie

Na drodze krajowej nr 10 policjanci z Lipna, razem z przedstawicielami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej "Wioska" w ramach ministerialnego programu "Kręci mnie bezpieczeństwo” prowadzili akcję skierowaną do kierowców.

Prowadzone działania związane były z programem profilaktycznym pn. „Dzień Bezpiecznego Kierowcy”. W Karnkowie, w powiecie lipnowskim, osobom, które były zatrzymywane za popełnione wykroczenie, prezentowany był pokaz prac służb obecnych na miejscu, tj. policji, straży pożarnej i ratowników z OSP. Kierowcy mieli możliwość zapoznania się z technikami prac służb, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo, także na drogach. Kierujący mogli także spróbować swoich sił w tego typu działaniach.

- Kierowcy mieli możliwość wcielić się w rolę funkcjonariuszy i ratowników, którzy  zwykle pracują na miejscu zdarzenia drogowego. W trakcie działań mogli dowiedzieć się oraz samemu spróbować m.in. udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej biorącej udział w wypadku komunikacyjnym.  - mówi sierż. szt. Katarzyna Sobocińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej w Lipnie.

Policjanci, ratownicy oraz strażacy przeprowadzali rozmowy edukacyjno-profilaktyczne z kierującymi. Zwracali im uwagę na to, jak należy się zachować, jak pomóc, kogo powiadomić, pod jaki numer zadzwonić w przypadku uczestnictwa w zdarzeniu drogowym. Próbowali także tłumaczyć, czego nie należy robić. Uczestnikom wręczano również odblaski

Prowadzone w niekonwencjonalny sposób działania miały na celu dotrzeć w większy sposób do wyobraźni kierowców. Organizatorzy zwracali uwagę na to, że konsekwencje łamania przepisów drogowych mogą być bardzo duże.

 

(D.W./KPP w Lipnie)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Burnett K.Burnett K.

0 0

PRIMO ...>>>?! 22:00, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone