Zamknij
REKLAMA

Piękna pogoda bywa przyczyną wypadków na drodze? Oto dowód. Ucierpiała pasażerka jednośladu

12:16, 11.05.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KPP w Lipnie

Na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Piłsudskiego doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierujący autem osobowym najprawdopodobniej oślepiony słońcem, nie zauważył motoroweru i uderzył w niego. Obrażenia odniosła pasażerka jednośladu.

Do zdarzenia doszło w środę, 9 maja w Lipnie. Około godz. 12, 28-letni mieszkaniec Lipna dojeżdżając do skrzyżowania najprawdopodobniej nie zauważył motoroweru i uderzył w niego. Powodem kolizji mogła być niesprzyjająca tego dnia pogoda.

- Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w wyniku oślepiającego słońca. Na szczęście kierowca jechał wolno, bo wcześniej dojeżdżając do skrzyżowania upewniał się, czy może na nie wjechać i znacząco zmniejszył prędkość. Niestety,  w wyniku wypadku obrażeń doznała pasażerka jednośladu - poinformowała mł. asp. Małgorzata Małkinska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

Badanie na obecność alkoholu we krwi wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Za nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu i spowodowanie wypadku drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy berlingo. W związku z powstałymi po zdarzeniu uszkodzeniami funkcjonariusze zatrzymali także dowody rejestracyjne pojazdów. 

Jak informuje policja z Lipna statystki zdarzeń drogowych pokazują, że duża liczba wypadków ma miejsce przy ładnej pogodzie, gdzie widoczność nie jest utrudniona i warunki drogowe są dobre a także na długich prostych odcinkach dróg, gdzie wydawałoby się, że zagrożenie jest niewielkie. Kierowcy w żadnych warunkach na drodze nie powinni jednak tracić czujności.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

MądryMądry

0 0

Dobrze napisali, ostrożnie należy jechać przez cały rok, a nie tylko kiedy deszcz czy śnieg pada. To że zagrożenia nie widać, nie oznacza, że go nie ma. 12:26, 11.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KtośKtoś

0 9

Bardzo dobrze, że zabrali mu prawo jazdy. Miejmy nadzieję, że na długo. Jak przez kilka miesięcy lub lat popatrzy przez okno autobusu miejskiego lub podmiejskiego albo taksówki jak inni jeżdżą samochodami to go nauczy rozsądku za kierownicą. 13:06, 11.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone