Zamknij
REKLAMA

Policja ustaliła, kto uderzył w ścianę domu. Okazało się, że kierowca miał ponad 3 promile!

16:06, 25.01.2019 | D.W.
Skomentuj
Po zebraniu śladów i dowodów policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia za kierownicą pojazdu siedział jego 26-letni właściciel. Fot. KPP w Lipnie

W ścianę domu jednorodzinnego uderzył osobowy mercedes. Badanie trzeźwości wykazało, że wszystkie osoby podróżujące autem były nietrzeźwe, ale żadna z nich nie przyznawała się do kierowania. Policyjne dochodzenie wykazało jednak, że za kierownicą siedział 26-latek, który miał ponad 3 promile.

O sprawie informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. W nocy z 16 na 17 stycznia w Chodorążku w gminie Lipno kierujący osobowym mercedesem z niewyjaśnionych przyczyn wypadł z drogi, wjechał na prywatną posesję i uderzył w budynek mieszkalny. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu ustalili, że samochodem podróżowały trzy osoby.

[ZT]32424[/ZT]

- Patrol ruchu drogowego, który dotarł na miejsce zastał rozbitego mercedesa, który uderzył w ścianę jednego z budynków mieszkalnych. W pojeździe na przednim siedzeniu pasażera siedział mężczyzna, a obok pojazdu znajdowały się jeszcze dwie osoby, które podróżowały nim w chwili zdarzenia. Nikt jednak nie przyznawał się do kierowania mercedesem - relacjonuje podkom. Małgorzata Małkinska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

Policjanci poczuli od uczestników zdarzenia silną woń alkoholu. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że wszyscy byli nietrzeźwi. 22-letnia mieszkanka gm. Skępe miała 2 promile alkoholu w organizmie, 20-letni mieszkaniec gm. Skępe ponad 1,7 promila, a 26-latek zamieszkały w powiecie sierpeckim ponad 3 promile.

Po zebraniu śladów i dowodów policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia za kierownicą pojazdu siedział jego 26-letni właściciel. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Mieszkaniec powiatu sierpeckiego musi się jednak liczyć z tym, że wkrótce usłyszy jeszcze zarzut spowodowania kolizji w stanie nietrzeźwości.

[ALERT]1548407643187[/ALERT]

 

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone