REKLAMA

Oszustwo na policjanta! Kasjerka uratowała oszczędności 73-latki

08:40, 08.10.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Do zdarzenia doszło w jednym z banków na terenie Ciechocinka we wtorek, 3 października. Do ciechocinianki zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Za jego namową, kobieta udała się do banku, aby wypłacić z konta wszystkie swoje oszczędności. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Zimna krew i opanowanie pracownicy jednego z banków uchroniły 73-letnią kobietę przed utratą oszczędności swojego życia. Od starszej kobiety próbowano wyłudzić znaczną kwotę pieniędzy. Była to kolejna próba oszustwo na policjanta. Funkcjonariusze apelują o rozwagę.

Do zdarzenia doszło w jednym z banków na terenie Ciechocinka we wtorek, 3 października. Do ciechocinianki zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Za jego namową, kobieta udała się do banku, aby wypłacić z konta wszystkie swoje oszczędności. Oszustw poinformował kobietę, że podjęte przez nią działania mają na celu schwytanie na gorącym uczynku jednego z pracowników banku.

- Fałszywy „mundurowy” powiedział, że prowadzi akcję przeciwko pracownikowi banku, który posiada dane personalne kobiety i może przejąć jej oszczędności. Mężczyzna przekonał kobietę, aby wypłaciła pieniądze z banku. 73-latka  pobrała swoje oszczędności z konta, w sumie 12 tysięcy złotych o czym poinformowała oszusta, z którym była cały czas na łączu telefonicznym - mówi mł.asp. Łukasz Kochanowski, pełniący obowiązki Oficera Prasowego KPP w Aleksandrowie Kujawskim.

Jakby tego było mało, w kolejnej rozmowie, mężczyzna poprosił staruszkę, aby ta zaciągnęła kredyt gotówkowy w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wzbudziło to czujność pracownicy banku, która o sprawie poinformowała policję.

 

[ZT]26418[/ZT]

 

Kasjerka pokrzyżowała plany oszusta, wstrzymała dokonanie udzielenia kobiecie kredytu w wysokości 20 tys. zł. i wspólnie z dyrektor oddziału bankowego powiadomiła policję. Pobrane wcześniej pieniądze nie trafiły na szczęście do oszusta, a bezpiecznie wróciły na konto kobiety.

Policja apeluje o rozwagę w podobnych sytuacjach. Przypomina także, że nigdy nie zwraca się z prośbą o przekazanie pieniędzy. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji, o fakcie należy powiadomić policję i pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy nieznajomym.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

bez komentarza bez komentarza

2 1

Wnuczku, prawnuczku, posiedź grzecznie, a babcia pójdzie do banku;/ 09:29, 08.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

2 2

złapali go? 09:40, 08.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POLAK1POLAK1

1 0

Co było dalej ? zrobili zasadzkę ? prowokację ? no chyba nie odpuścili ? 10:29, 08.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Burnett K.Burnett K.

1 1

A gdzie sie tego kasjerka nauczyła ... cioo ...
PRIMO ...>>>?! 11:06, 08.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marcel marcel

0 0

brawo policjanci łapać tych nierobów do pracy nawet za 800zł ! dziadostwo we włocławku trzeba tepić . 17:38, 12.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017