Zamknij

Nowe fakty w sprawie zawalonej fontanny. Czy popularny Grzybek zostanie w ogóle odbudowany?

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 09:40, 16.05.2018 . Aktualizacja: 18:44, 16.05.2018
Skomentuj P.U.C Ciechocinek wystąpił do włocławskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków o uzyskanie zgody na przeprowadzenie prac remontowych. Fot. Daniel Wiśniewski P.U.C Ciechocinek wystąpił do włocławskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków o uzyskanie zgody na przeprowadzenie prac remontowych. Fot. Daniel Wiśniewski

Znana już jest ekspertyza stanu technicznego fontanny Grzybek, która częściowo zawaliła się na początku kwietnia. Uszkodzeniu uległa wtedy górna część budowli. Wiadomo, że atrakcja turystyczna w najbliższym czasie będzie jednak odbudowywana.

Fontanna Grzybek została uszkodzona 3 kwietnia. Po godz. 18 od kielicha fontanny odpadła duża część betonu, która wylądowała w głębokiej niecce z wodą. Siedzący wokół niej ludzie zostali oblani wodą, ale na szczęście nikt nie ucierpiał. Z końcem kwietnia Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek otrzymało ekspertyzę dotyczącą planowanej odbudowy jednej z największych atrakcji turystycznych Ciechocinka.

[ZT]28796[/ZT]

W związku z otrzymaniem stosownego dokumentu P.U.C Ciechocinek wystąpił do włocławskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków o uzyskanie zgody na przeprowadzenie prac remontowych. Jak przekonują władze uzdrowiska, prace remontowe rozpoczną się niezwłocznie po otrzymaniu niezbędnej zgody. Wtedy, do Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę.

- Dokładamy wszelkich starań, aby w jak najkrótszym czasie zamknąć drogę formalną i przystąpić do prac remontowych. Wszystkie instytucje od których czekamy na decyzję traktują sprawę „Grzybka” priorytetowo i zobowiązały się do procedowania dokumentów w trybie bezzwłocznym - poinformowało w specjalnym komunikacie Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek.

Fontanna została zaprojektowana w 1926 roku przez Jerzego Raczyńskiego. W swojej historii przeszła kilka poważnych rekonstrukcji i remontów. Kilka lat temu została podwyższona, a wcześniej przesunięta kilka metrów od początkowej lokalizacji. Fontanna, poza funkcją estetyczną, pełni również rolę leczniczą. Jest naturalnym inhalatorium, gdzie odpoczywający kuracjusze wdychają bogate w cząsteczki jodu powietrze.

Na chwilę obecną fontanna Grzybek jest jednak wyłączona użytkowania. Zawalony obiekt jest ogrodzony i przykryty plandekami.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

eljoteljot

25 1

Była jedyna okazja żeby to brzydactwo wylane z betonu osiemnaście lat temu przywrócić do pierwotnej postaci z 1926 roku tj. konstrukcji grzyba z impregnowanego drewna dębowego. 10:18, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

lollol

22 0

Dobrze że nie będzie czekać kilkanaście lat jak BASEN 10:20, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??????????????

9 1

Ale winnych zaniedbń oczywiście nie ustalono choć wiadomo kto personalnie odpowiada za przeglądy techniczne tego obiektu . Jak zwykle - odpowiedzialność ponosi podatnik . 18:47, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaka zgodajaka zgoda

7 1

przecież miał być odremontowany ma 1 maja a ja tu czytam
ze czekają na jakieś pozwolenia
pewnie jakieś 20lat upłynie ! 21:24, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%