Zamknij
REKLAMA

Fontanna Grzybek powoli odzyskuje swój kształt! Kiedy największa atrakcja miasta będzie znów działać?

08:51, 08.11.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Część ciechocińskiej fontanny zawaliła się na początku kwietnia. Od kielicha fontanny odpadła wtedy duża część betonu. Fot. Daniel Wiśniewski

Wojewódzki Konserwator Zabytków zatwierdził złożony projekt remontowy fontanny Grzybek w Ciechocinku. W poniedziałek rozpoczęły się prace związane z demontażem szalunku trzonu i kapelusza instalacji.

Projekt remontowy tarasu wokół niecki basenowej, ścian zewnętrznych niecki, schodów i małej architektury, a także wykonania odprowadzenia wód deszczowych i wentylacji grawitacyjnej podpiwniczenia został zatwierdzony 26 października. Tempo prowadzonych prac jest jednak uzależnione od warunków pogodowych. Jeśli wysoka temperatura utrzyma się, prace zakończą się szybciej. 

[ZT]28796[/ZT]

Kolejny etap robót rozpoczął się w listopadzie.

-  5 listopada rozpoczęły się prace związane z demontażem szalunku trzonu i kapelusza „Grzybka”, a następnie wykonanie izolacji niecki basenowej, jak i samej fontanny. Jest to bardzo ważny element, który ma zabezpieczyć konstrukcję przed negatywnym wpływem solanki. Stalowy szalunek grzybka jest już rozbierany, dowodzi to, że betonowa konstrukcja czaszy nabrała odpowiedniej trwałości i można przystąpić do wykończeniowej obróbki - poinformowało Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A. 

Przypomnijmy, część ciechocińskiej fontanny zawaliła się na początku kwietnia. Od kielicha fontanny odpadła wtedy duża część betonu. Kilka dni później P.U.C Ciechocinek wystąpił do włocławskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków o uzyskanie zgody na przeprowadzenie prac remontowych.  Fontanna Grzybek nadal jest wyłączona użytkowania. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

BasenBasen

9 0

Teraz jeszcze odbudujcie solankowy basen międzytężniowy i będzie miodzio;/ 09:45, 08.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

eljoteljot

6 0

Niestety basen termalno-solankowy w 2005 roku został sprzedany przez Skarb Państwa prywatnemu inwestorowi pomimo zabezpieczenia na jego remont przez Urząd Marszałkowski 20 mln.złotych.Warunkiem otrzymania tych pieniędzy było przejęcie przez Gminę Ciechocinek obiektu na co nie zgodził się ówczesny Premier Belka.Niestety postkomuniści sprzedawali wówczas albo oddawali za darmo ( patrz Drumet ) wszystko co było możliwe. Nawet świeżo pobudowana w Fajansie linia do produkcji elementów sanitarnych była podobno nieopłacalna i została sprzedana Zakładom w Kole.A Fajans upadł.
Według Burmistrza Dzierżewicza prędzej miasto wybuduje letni miejski basen w okolicach parkingu niż przez właściciela zostanie wyremontowany stary. 10:33, 08.11.2018


KarlsonKarlson

2 0

do stycznia mogli poczekać najlepiej z tą robotą 10:19, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanooshJanoosh

0 0

Ofertę wygrała najtańsza z najtańszych firm. Widać po środkach SOI używanych w pracy (kaski, rusztowania). 16:18, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone