Zamknij
REKLAMA

Symbol miasta odzyska dawny blask. Miasto ogłosiło przetarg na remont

09:00, 27.10.2020 | .
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Teatr Letni, obok uzdrowiskowych tężni, jest jednym z głównych symboli Ciechocinka. Naruszony zębem czasu budynek może jednak wkrótce wyglądać dużo lepiej. Właśnie ogłoszono przetarg na jego rewitalizację.

Teatr to niewątpliwie perła w koronie ciechocińskich zabytków. Budynek wybudowany został w 1891 roku w ciągu zaledwie dwunastu miesięcy, a za jego wizualizację odpowiadał polski architekt niemieckiego pochodzenia Adolf Wilhelm Schimmelpfennig.

Pierwotnie drewniany teatr posiadał 240 miejsc i sześć lóż. W 1901 roku rozbudowano jego scenę, wykorzystując do tego dawne murowane stajnie rosyjskie. Widownię uzupełniono też dodatkowo wystawnym balkonem i dwiema lożami. Wyposażenie zapewniły z kolei Warszawskie Teatry Rządowe, które przekazały teatrowi zapasy używanych dekoracji i foteli.

Ciągła eksploatacja wiekowego budynku ma wpływ na jego zużycie techniczne. Właśnie dlatego miasto ogłosiło przetarg na jego rewitalizację.

- Zakres prac obejmuje prace remontowe poszczególnych istniejących elementów budynku Teatru Letniego zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych bez zmian gabarytów zewnętrznych i bez zmiany zagospodarowania

- informuje ciechociński urząd miasta.

Jak udało się nam ustalić, prace mają polegać między innymi na remoncie elementów elewacyjnych zewnętrznych konstrukcji drewnianych, wymianie orynnowania i rur spustowych, schodów i montażu platform dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. 

Poza tym wymieniony zostanie kocioł do ogrzewania i cała centrala wentylacyjna. W planach jest też modernizacja oświetlenia ewakuacyjnego i instalacji elektrycznej.

Remont przejdą również wszystkie pomieszczenia garderób, a także toalety, które zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Rozstrzygnięcie przetargu jest zaplanowane na 28 października. To wtedy będzie wiadomo, kiedy może rozpocząć się remont.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Waldemar MyćkoWaldemar Myćko

2 1

Ciechocinek ongiś, w czasach PRL-u, niektórzy powiadają w totalitaryzmie, tętnił życiem. Teraz tętni światełkami. Komu to potrzebne, nie wiem? Jedna prosta rzecz. Istniał Dworzec PKP, do którego przybywały pociągi z turystami z całej Polski. Ciechocinek umiera po prostu.
Wracając do wydarzeń w naszej kolonii w kontekście poczynań Pisowskich żołnierzy, to na każdym kroku słyszę takie oto dyrdymały. A co było jak rządziło PO? Głosujcie na nich a sami zobaczycie. Peja tym prawym i sprawiedliwym oszołomom odpowiedział tak: a co mnie kur... obchodzi przeszłość jak żyję w teraźniejszości! I ten pisior zamknął buźkę na amen. Odnośnie strajków - zauważam, że z naszymi kobietami nie ma żartów. 1 kobieta jest w stanie zastąpić 10 górników z kilofami. Najlepiej mi się podobały nastolatki, które dyskutowały z księdzem w Szczecinku. Kobitki, jak dostaną wsparcie od rolników, górników, emerytów, policjantów, no to pierwszy po Bogu może już wsiadać do helikoptera a za nim ten nowy minister edukacji. Poza tym jestem pod wrażeniem naszej młodzieży, ponieważ potrafią się jednoczyć i dawać ognia z grubej rury. Cytuję z filmiku " Podnieś spódnicę i pokaż macicę". 09:39, 27.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA