REKLAMA

Fundacja "Dziecięca Fantazja" spełniła marzenia młodej włocławianki

06:50, 08.03.2013 | Ł.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Fundacja "Dziecięca Fantazja" spełniła marzenie Dominiki z Włocławka. 9-latka zmaga się z wieloma chorobami, w tym z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz epilepsją.

Fundacja „Dziecięca Fantazja” jest organizacją non-profit, powstałą w 2003 roku. Jej celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Misją Fundacji "Dziecięca Fantazja" jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w życie dzieci i ich rodzin iskierkę radości, wiary i nadziei. Fundacja działa wyłącznie na rzecz polskich dzieci. Przez 9 lat działalności spełniła prawie 2800 najskrytszych fantazji. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje.

Pomoc Dominice z Włocławka możliwa była w ramach Podróży Spełnionych Fantazji, zrealizowanej przez fundację oraz wolontariuszy z Kanady.

Młoda włocławianka jest bardzo ciekawa otaczającego ją świata, który uwielbia odkrywać za kamery. Największym marzeniem dziewczynki było posiadanie własnej kamery, którą otrzymała w prezencie. Fundacja spełniła także drugie marzenie Dominiki, którym są nowe ubrania. Dodatkowo 9-latka otrzymała bon zakupowy oraz gadżety i pościel z wizerunkiem jej ulubionej bohaterki, Hannah Montana.

- Dominika bardzo cieszyła się z każdego prezentu - mówi Anna Cieślańska z Fundacji "Dziecięca Fantazja". - Piszczała z radości, a jej śmiech i energia były ogromnie zaraźliwe.  

Podczas tej podróży fundacji pomagają wolontariusze z Kanady. Podróżując po Polsce, Kanadyjczycy dzielą się z podopiecznymi Fundacji swoimi doświadczeniami. Jak przekonują organizatorzy tego przedsięwzięcia, daje to poczucie wyjątkowości dzieciom, często przywraca siłę do walki z chorobą i chęć życia. Nieuleczalnie chore dzieci z Polski poprzez te spotkania uczą się, że nigdy nie wolno się poddawać i że w każdym tunelu tli się światło nadziei. 

(Ł.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017