Zamknij
REKLAMA

Obywatelskie zatrzymanie na Południu. Kierowca z 3 promilami jechał całą szerokością jezdni

09:26, 04.08.2020 | KMP Włocławek/G.S.
Skomentuj Fot. depositphotos.com
REKLAMA

W weekend włocławscy policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących i dwóch niestosujących się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Do wyeliminowania z ruchu dwóch nieodpowiedzialnych użytkowników dróg przyczynili się świadkowie, którzy dzięki swojej reakcji być może zapobiegli tragedii. 

Do zatrzymania pierwszego kierującego pod wpływem alkoholu doszło w piątek (31.07) przed południem. Podczas kontroli motoroweru w m. Smólnik, policjanci wyczuli od 28-letniego mieszkańca gm. Włocławek woń alkoholu. Badanie potwierdziło ich podejrzenia, mężczyzna miał ok 0,75 promila alkoholu w organizmie.

Kilka godzin później funkcjonariusze „patrolówki” udali się na ul. Gajową, gdzie pijany kierowca miał zostać ujęty przez świadka. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący fiatem jechał całą szerokością jezdni, od prawej do lewej krawędzi. Widząc takie zachowanie, jadący za nim świadek, postanowił jak najszybciej interweniować, by uniemożliwić kierującemu fiatem dalszą jazdę. Gdy mężczyzna zatrzymał się, świadek natychmiast podbiegł i wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki, po czym oczekiwał z nim na przyjazd patrolu. Jak się okazało, 43-letni mieszkaniec Włocławka siedzący za kierownicą fiata był kompletnie pijany, miał 3 promile alkoholu w organizmie.

W sobotę (01.08) patrolujący rejon Kowala policjanci z grupy Speed, zatrzymali do kontroli kierującego bmw, który przekroczył prędkość o 37 km/h. Podczas wykonywania czynności z mężczyzną, wyczuli od niego woń alkoholu. Po badaniu alkomatem wyszło na jaw, że 30-latek jest nietrzeźwy. Mieszkaniec gm. Kowal miał promil alkoholu w organizmie.

Patrol pełniący służbę w m. Szpetal Górny, zatrzymał do kontroli opla gnającego z prędkością 108 km/h przez obszar zabudowany. Za kierownicą auta siedziała 37-latka z Włocławka, która nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania. Jakby tego było mało, jej zachowanie wzbudziło wątpliwości policjantów. Mundurowi zbadali jej stan trzeźwości i okazało się, że kobieta ma ok. 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny pijany trafił w ręce mundurowych w nocy z soboty na niedzielę w m. Śmielnik, gm. Izbica Kujawska. Policjanci, w rozmowie ze świadkiem, który dokonał obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego ustalili, że zwrócił on uwagę na pojazd alfa romeo, który nie trzymał prostego toru jazdy. Mężczyzna zatrzymał podejrzanie przemieszczający się pojazd i gdy tylko otworzył drzwi kierowcy, poczuł od niego silną woń alkoholu. Siedzący za kierownicą 54-latek nie zamierzał spokojnie czekać na przyjazd patrolu. W pewnym momencie mężczyzna opuścił samochód i oddalił się w przydrożne pola. Po krótkim czasie powrócił jednak na miejsce i potwierdził słowa świadka. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Poza tym sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mieszkaniec gm. Izbica Kujawska prowadził pojazd pomimo braku uprawnień.

W miniony weekend włocławscy mundurowi zatrzymali także dwóch kierujących, którzy usiedli za kółko pomimo sądowego zakazu. Obaj wpadli w ręce policjantów, gdyż przemieszczali się bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. 48-latek z Brześcia Kujawskiego kierujący renault oraz 42-latek z Kowala przemieszczający się volkswagenem, wkrótce staną przed sadem.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do lat 2. Z kolei za niestosowanie się do obowiązującego zakazu sądu należy liczyć się z możliwością kary do 5 lat więzienia. 

(KMP Włocławek/G.S. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA