REKLAMA

"Poszukiwacze historii" i nurkowie z Włocławka przeszukali Wisłę. Co znaleźli?

14:30, 05.05.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Nurkowie pomagali wydobyć z Wisły wraki z II wojny światowej. Fot. Włocławskie Centrum Nurkowe Jacques

Włocławscy nurkowie brali udział w w nagraniu kolejnego odcinka " Poszukiwaczy Historii". Niebawem na antenie Polsat Play będzie można zobaczyć, jakie skarby wyłowili z Wisły w Mikoszewie.

Nurkowie z Włocławskiego Centrum Nurkowego Jacques brali udział w nagraniu odcinka " Poszukiwaczy Historii", którego akcja rozgrywa się w Mikoszewie. Tematem programu jest ewakuacja wojsk niemieckich w 1945 r.

- W związku ze zbliżającą się kapitulacją niemieckie wojska otrzymały rozkaz zniszczenia i pozbycia się wszystkiego, co mogło by przydać się wrogom w prowadzeniu działań wojennych. Duża część wyposażenia wojskowego została zatopiona – przypomina Sławomir Mularski z Włocławskiego Centrum Nurkowego Jacques.

Co włocławscy nurkowie z archeologiem Olafem Popkiewiczem znaleźli pod wodą i jaką historię skrywa znalezisko, okaże cię już za miesiąc podczas emisji nagranego w Mikoszewie odcinka "Poszukiwaczy Historii" na antenie Polsat Play.

Dzięki współpracy WCN Jacques z archeologiem Olafem Popkiewiczem nagrano już kilka odcinków „Poszukiwaczy Historii” m.in: we Włocławku, Mikoszewie, Bobrownikach, Modlinie i Toruniu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Gryby_RychuGryby_Rychu

9 0

Brawo Sławek,

Jak miło popatrzeć na takie inicjatywy o osoby którym coś się chce.
:) 15:43, 05.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017