Zamknij
REKLAMA

Tak ponad 100 lat temu wyglądało miejsce, gdzie dziś stoi Wzorcownia

08:53, 09.05.2019 | G.S.
REKLAMA
Fot. MZKiD.

Fotografia z widokiem Włocławka od strony południowo-zachodniej. Pochodzi z lat 90. XIX wieku.

Na pierwszym planie fabryka fajansu Józefa Teichfelda i Ludwika Asterbluma przy ul. Żelaznej, obecnie Tadeusza Kościuszki.

W tle widoczna sylwetka katedry, kościoła ewangelicko-augsburskiego oraz zespół klasztorny oo. Franciszkanów-Reformatów. 

Autor zdjęcia nieznany. 

[DAWNY]1545904051225[/DAWNY]

Obecnie fotografia znajduje się w zbiorach Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Jest eksponowana w Muzeum Historii Włocławka. 

Więcej widoków dawnego Włocławka zobaczycie w naszym dziale Włocławek z Dawnych Lat oraz odwiedzając Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19. 

(G.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone