REKLAMA

Nie uwierzysz, co włocławianie robią w saunie! Był tam nawet grill

09:19, 16.07.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Fot. depositphotos

Spokój, cisza, pachnące olejki i wysoka temperatura – to wszystko, czego poszukują w saunie jej zwolennicy. Niestety we włocławskich saunach często znajdują tylko dwa ostatnie czynniki. O spokoju i ciszy, szczególnie w godzinach saunowego szczytu, często można tylko pomarzyć.

Jedna z najsłynniejszych saunowych legend we Włocławku dotyczy grupy Romów, którzy zrobili sobie w saunie... grilla. Do zdarzenia doszło kilka lat temu na saunie basenu Delfin. Zgodnie z przekazami powtarzanymi przez ratowników i saunowiczów wspomniani Romowie pojawili się w gorącym pomieszczeniu z kotletami wołowymi. Mięso, w celu upieczenia, wylądowało na gorących kamieniach.

- Cała sauna zafajdana, drewno do wymiany, piec do czyszczenia – wspomina osoba, która anonimowo opowiedziała nam o tym zdarzeniu.

Później już nikt nie wpadł na równie niespotykany pomysł. Do dziś nie brakuje jednak osób, które w saunie ponosi fantazja. Niektórzy, szczególnie panowie, lubią polać rozgrzane kamienie wysokoprocentowym trunkiem. Jest to powszechna praktyka, choć w publicznych saunach niedozwolona. Zdarzali się jednak tacy pomysłowi włocławianie, którzy rozgrzane kamienie polewali piwem, co sprawiało, że zapach w niewielkim, gorącym pomieszczeniu stawał się nie do zniesienia.

Włocławianie miewają również inne, uciążliwe zwyczaje, które uprzykrzają życie innym osobom przebywającym wraz z nimi na tej niewielkiej przestrzeni. Niektórzy lubią np. słuchać w saunie głośnej muzyki lub rozmawiać przez telefon.

- Kilka razy byłam w saunie z panią, która bez przerwy rozmawiała przez telefon. Byłam zaskoczona, że nie boi się uszkodzeń, które mogą spowodować wysoka temperatura i wilgotność powietrza. Pani była natomiast zaskoczona, kiedy pewnego dnia telefon zaczął szwankować podczas pogawędki prowadzonej w saunie – opowiada pani Daria, która często korzysta z sauny.

Inni wchodzą do sauny z dziećmi. Tylko w jednym ośrodku pod Włocławkiem na drzwiach każdej z saun wywieszono tabliczkę z informacją, że dzieci do 13 roku życia nie mogą korzystać z gorącego pomieszczenia. Tam rzeczywiście z sauny korzystają tylko osoby w odpowiednim wieku. W pozostałych przypadkach do saun wchodzą czasem dzieci sześcio-, siedmioletnie. Wchodzą i szybko wychodzą, czym irytują osoby, które przyszły się wypocić i zrelaksować. Co gorsza robią przy tym bardzo dużo hałasu, a ich rodzice zwykle nie próbują ich zdyscyplinować.

- Byłem w saunie z kilkoma panami. Nagle weszli ich synowie. Widać, że dzieciaki z wczesnej podstawówki. Weszli, posiedzieli może minutę i wyszli. Za chwilę usłyszeliśmy wrzaski, bo chłopcy postanowili wylać sobie na głowy po kuble zimnej wody. A co zrobił jeden z tatusiów? Zaczął rechotać jak żaba w błocie, dumny ze swojej pociechy. Ręce opadają! – wspomina pan Robert, mieszkaniec Zazamcza.

Zdarzają się także zachowania nieobyczajne. Pary, które korzystają z saun (szczególnie tych w nieco bardziej kameralnych miejscach, jak np. spa) lubią sobie pofiglować lub nawet bez skrępowania uprawiać seks.

- Wchodzę do sauny, a tam pan z panią nerwowo się poprawiają na ręcznikach, pan czerwony jak burak zerka kątem oka na szorty, które leżą u jego stóp – mówi pani Magda z os. Kazimierza Wielkiego. – Nie chciałam się tym sugerować, bo w końcu w saunie powinno się siedzieć bez bielizny, ale kiedy ponownie weszłam do sauny tego dnia, ta para znów tam była i pan miał na sobie spodenki.

W kwestii wspomnianej przez panią Magdę nagości włocławianie są natomiast wyjątkowo wstydliwi. Choć tzw. kultura saunowa zakłada wchodzenie do gorącego pomieszczenia bez bielizny, w większości przypadków (zarówno panie, jak i panowie) korzystają z niego w kostiumach kąpielowych. Tylko nieliczni (zwykle mężczyźni) zdejmują przed wejściem do gorącego pomieszczenia kąpielówki lub spodenki, w których przyszli na basen czy do spa. Nie oznacza to jednak, że paradują w „stroju adamowym”. Zwykle przewiązują na biodrach ręcznik i zasłaniają to, czym mogliby zgorszyć innych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

POLAK1POLAK1

26 1

Wręcz niesamowite co się dzieje w naszym mieście. Te historie zapierają wdech w piersiach. Będą przekazywane z pokolenia na pokolenie a historycy opiszą te wydarzenia w książkach. 10:15, 16.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

matka polkamatka polka

5 8

Faktycznie nie uwierze w to co robią ludzie w saunie.A to z takiego powodu,że mi koło dup....to lata. Rzeczywiście jest o czym pisać. Artykuł powinien dostać jakaś prestiżowa nagrodę. ???? 10:39, 16.07.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

BabokBabok

4 2

To po jasną gnide to czytasz i komentujesz? 11:01, 16.07.2017


matka polkamatka polka

1 0

Po to czytam,żeby takie BABOKI jak ty sie podniecały hahaha. 18:43, 16.07.2017


DanielomDanielom

9 6

Mam dwie uwagi:
1. Kto powiedział, że artykuły mają dotyczyć tylko bardzo poważnych spraw.
2. Jeśli chodzi o zachowanie na saunie, przyznam, że nie spotkałem się za bardzo z jakimiś odstępstwami, jednak jeśli chodzi o ubiór to faktycznie włocławianie są bardzo wstydliwi. Ogólnie nie przeszkadza mi to, że ktoś wchodzi mocno ubrany, jednak mało kto wie, że stroje kąpielowe pod wpływem ciepła wytwarzają związki bardzo niebezpieczne dla organizmu. Będąc więc na saunie w pełni ubrani nasz organizm chłonie wszystko to co jest dla niego złe.

Niestety, nawet jeśli są dwie sauny, to nie można zrobić jednej dla "odważnych" i drugiej dla każdego kto mimo wszystko chce wchodzić obrany:)

ps. jak znam życie i nasze miasto to teraz dostanę bardzo dużo minusów 11:18, 16.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Danielomdo Danielom

7 0

Oczywiście, że nie, ale pojawienie się tego artykułu na głównej świadczy tylko o tym, że nic się u nas ciekawego nie dzieje. Natomiast artykuły typu podwyżki cen paliwa są jakoś tak daleko. Warto może napisać o tym co się dzieje w Wieńcu - Zdroju bo tam wyzysk, mobbing i "szalone" podwyżki są na porządku dziennym. Może coś o rynku pracy ? 11:39, 16.07.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ludziska?ludziska?

2 0

Ludziska kupują dobrowolnie zleżałą wodę w butelkach z tworzyw sztucznych płacąc ok. 2 zł za litr, choć w kranie mają lepszą wodę w cenie poniżej 1 grosza za litr, a przy kupnie benzyny liczą każdy grosz. 13:43, 16.07.2017


DanielcomDanielcom

1 0

Od 4 lat prowadzę we Włocławku firmę, od 2 lat szukam człowieka, który będzie chciał pracować a nie tylko odbierać pensję. Wiem jak ciężko jest zarobić godną pensję, ale w tym mieście, większość ludzi chce kombinować. Z UP przyszedł do mnie chłopak ok 29lat, stały bywalec siłowni, rozpakowany jak kalafior na wiosnę. Pierwsze co zrobił to dał mi zaświadczenie od lekarza, że... nie może dźwigać.

Jeśli chodzi o wyzysk pracowników, to nie wiem jak jest w innych firmach, ale wiem jakie są koszty utrzymania firmy i pracowników oraz jakie stawki trzeba oferować we Włocławku (zdecydowanie za niskie). Dlatego niektórzy przedsiębiorcy mają problem z godną pensją dla pracownika.

Jeśli komuś nie odpowiadają warunki pracy, finanse etc, to niech taka osoba założy własną firmę, albo zmieni pracę.

Samo mówienie czy pisanie o tym co się dzieje w innych firmach świata nie zmieni. Ludzie w tym mieście uwielbiają narzekać, ale nic nie robią, żeby było lepiej.

Mobbing to niestety coraz bardziej popularne zjawisko w większych firmach, ale nadal będę to przekładał na koszty jakie firmy muszą stale ponosić. Oczywiście nie toleruję tego i nie pochwalam u innych, ale dla mnie samego podniesienie cen paliwa o te 25gr (brutto) jest dodatkowym kosztem w postaci ok 250zł miesięcznie! Niestety firmy prywatne nie mogą podnosić stawek w tak prosty sposób i szybki sposób.

Podsumowując, na portalu potrzebne są różnego rodzaju informacje, nie tylko te negatywne.
Co do pracy i warunków, to faktycznie nie jest dobrze, ale żeby to zmienić to każdy pracownik musi zadbać o siebie i skoro nie idzie mu u jednego pracodawcy, to zawsze może to zmienić, założyć swoja własną firmę etc.

ps. naprawdę namawiam każdego, na własny interes, zawsze można działalność zawiesić, ale to miasto tego potrzebuje. 16:11, 16.07.2017


KujawiakKujawiak

5 1

Czy romowie to Włocławianie? 15:10, 16.07.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

;/;/

3 0

Rozumiesz to tacy włocławianie rodem z Indii;/ 15:39, 16.07.2017


UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


twój starytwój stary

0 0

Są to nazwy własne których się nie tłumaczy baranie... 09:51, 17.07.2017


Mirek55Mirek55

4 1

"Był TAN nawet grill" - analfabeci. 17:29, 16.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017