Zamknij
REKLAMA

Przebiegnie 500 km na 100-lecie niepodległości. Dziś dobiegł do Włocławka

19:52, 07.11.2018 | .
Skomentuj
Andrzej Urbaniak do Włocławka wbiegł w towarzystwie zawodników LKS Vectra. Fot. Natalia Seklecka
REKLAMA

Ultramaratończyk, Andrzej Urbaniak podjął się niezwykłego wyzwania. Chce przebiec 500 km na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyruszył cztery dni temu z Nakła nad Notecią. Dziś (07.11.) dotarł do Włocławka. Jego bieg wokół całego województwa zakończy się 11 listopada w Bydgoszczy.

Andrzej Urbaniak już po raz drugi gości we Włocławku przy okazji pokonywania ultramaratonu. Za pierwszym razem jego bieg wiódł przez cały kraj. Tym razem, jest w trakcie Kujawsko-pomorskiego biegu ultramaratońskiego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak zdradził po dobiegnięciu do Włocławka, pomysł na bieg, podobnie jak na wcześniejsze inicjatywy, zrodził się w czasie jednego z treningów.

- Wymyśliłem to tak, żeby trasa po naszym regionie kujawsko-pomorskim miała taki kształt jak mapa Polski – tłumaczy Andrzej Urbaniak.

Ultramaratończyk wyruszył 4 listopada z Nakła nad Notecią. W kolejnych dniach zatrzymywał się Tucholi, Grudziądzu i Rypinie. Codziennie przemierzał kilkadziesiąt kilometrów, choć jak przyznaje dystans przebyty w kolejnych dniach nie ma dla niego znaczenia. - Biegnę z punktu A do punktu B – mówi.

Każdego dnia ultramaratonu Andrzej Urbaniak wstaje o 6 rano i od razu zaczyna przygotowania do biegu. Startuje zawsze o 8 rano i biegnie przez kolejnych 8-10 godzin, w zależności od dystansu. Do każdego przystanku pilotuje go grupa gospodarzy. We Włocławku ostatnie kilometry przebiegł więc z młodymi zawodnikami LKS Vectra.

Na pl. Wolności, gdzie zakończył się dzisiejszy etap ultramaratonu, na biegacza czekała wiceprezydent Barbara Moraczewska, która wręczyła Andrzejowi Urbaniakowi oraz jego ekipie upominki nawiązujące do Włocławka. Zastępczyni prezydenta podziękowała ultramaratończykowi za wysiłek jaki wkłada w niecodzienne uhonorowanie 100-rocznicy niepodległości.

[WIDEO]1056[/WIDEO]

W dalszą trasę Andrzej Urbaniak wyruszy jutro, punktualnie o 8:00 z pl. Wolności. Dzień zakończy w Kruszwicy. Dalej pobiegnie do Żnina i do Nakła nad Notecią, skąd startował. Ostatniego dnia (11.11.) dobiegnie natomiast do Bydgoszczy, gdzie ostatecznie zakończy się jego niepodległościowy ultramaraton. Łącznie biegacz pokona 500 km.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

biegowy wariat biegowy wariat

5 0

Czy ktokolwiek , kto posiadał informacje o wizycie tego Pana poinformował środowisko biegaczy , aby go godnie przywitać NIE NIE NIE . Myślę , że znalazłaby się duża grupa biegowych wariatów a nie tylko 5 zawodników V....a , przepływ informacji super w naszym SUPER MIEŚCIE jak zawsze :(:(:( . Stare przysłowie: Jak Cię widzą ,tak Cię piszą , niezłe ten Pan będzie miał zdanie o Nas Włocławianach :(:( 20:24, 07.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UrzędasUrzędas

1 0

Informacje posiadał w 100% urząd miasta, wydział sportu itp który powinien poinformować środowisko biegowe tak jak kiedyś to było, najwyrazniej w tym roku na to wszystko zasłużyła tylko Vectra, albo bylo tak ze informacja poszla tylko zbyt pozno , ale żeby naszego nalepszego lewicowego maratonczyka w tym wszystkim nie było to już wina PiSu . Prawda jest taka jakie miasto, takie podejście i imprezy . 04:12, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

W-ek.W-ek.

1 0

"gromkie brawa'' dla naczelnika wydziału tzw.sportu za operatywność i działanie. 19:24, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA