Zamknij
REKLAMA

Biegający Mikołaj znów pomoże potrzebującym rodzinom

09:25, 05.12.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Biegający Mikołaj wyruszy na włocławskie ulice już po raz drugi. Fot. Daniel Wiśniewski

20 grudnia włocławskie ulice ponownie będzie przemierzał Biegający Mikołaj. W ramach świątecznej pomocy zainicjowanej przez biegacza, Kamila Rausa paczki żywnościowe trafią do ośmiu potrzebujących rodzin.

Biegający Mikołaj to świąteczna akcja zainicjowana przed rokiem przez włocławskiego biegacza i społecznika, Kamila Rausa. Jej celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących rodzin z Włocławka i zorganizowane dla nich świątecznych paczek żywnościowych, dzięki którym na ich stołach pojawią się m. in. tradycyjne wigilijne potrawy.

Podobnie jak przed rokiem organizatorzy akcji szukają partnerów, którzy przygotują artykuły na świąteczne stoły rodzin wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. W tym roku w planach jest obdarowanie 8 rodzin (dwóch z każdego osiedla). Na nieco ponad dwa tygodnie przez finałem akcji wiadomo już, że Biegający Mikołaj będzie miał na swojej mapie całkiem sporo przystanków.

- Włocławianie, jak już kiedyś wspominałem, są dobrymi ludźmi, chcą pomagać. Sami zgłaszają się, aby dołożyć swoją cegiełkę. Może dlatego że jest to druga edycja i wiedzą, o co w tym wszystkim chodzi. Rok temu było trochę trudniej – mówi Kamil Raus. – Zapewnionych jest już sporo produktów typowo wigilijnych i świątecznych, ale oczywiście czekamy na kolejnych partnerów.

Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję Biegający Mikołaj, może skontaktować się z organizatorami na Facebooku wydarzenia (tutaj).

W dniu finału akcji – 20 grudnia Biegający Mikołaj przebiegnie przez miasto i odbierze produkty i potrawy przygotowane przez wszystkich partnerów. W tym roku nie będzie nim Kamil Raus, ponieważ od kilku miesięcy zmaga się z kontuzją, która uniemożliwia mu bieganie. W role Mikołaja, a raczej Mikołajki wcieli się Karolina Korpalska, biegająca nauczycielka z Zespołu Szkół nr 3, który w tym roku włączył się w akcję świątecznej pomocy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

gawelgawel

4 0

szacun 20:22, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone