Zamknij
REKLAMA

Uczniowie LMK nagrali własną piosenkę i teledysk! "To cud bożonarodzeniowy"

09:00, 21.12.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. kadr z teledyski `Magia świąt w LMK`

Kręcili już teledyski do piosenek Sarsy i Dawida Kwiatkowskiego. Teraz uczniowie LMK poszli o krok dalej i nagrali klip do własnej świątecznej piosenki. W czwartek wieczorem wideo miała swoją premierę w sieci.

Z pomysłem nagrania świątecznej piosenki wyszli uczniowie III LO, a dyrekcja i nauczyciele przyklasnęli tej inicjatywie. W ciągu kilku dni powstał tekst, na który złożyły się fragmenty napisane przez młodzież.

- Nie jestem w stanie podać dokładnej liczby, ale tekst tworzyło wielu uczniów. Mieli przeróżne pomysły, zachwycili nas swoją kreatywnością. Prosiliśmy ich, żeby piosenka zawierała odniesienia do naszej szkoły, tego, w jakim miejscu się znajdujemy oraz do tradycji. Uczniowie przedstawili tyle rozmaitych pomysłów, że trzeba było jakoś to ujednolicić, spoić w całość, ale bardzo nas to cieszy, ponieważ zarówno piosenka, jak i teledysk są wspólnym dziełem społeczności szkolnej – mówi Miłosz Kłobukowski, polonista, który odpowiadał za połączenie propozycji uczniów w spójny tekst świątecznego utworu.

Melodię opracował maestro Marian Szczepański, kierownik Chóru Canto. Jego zadaniem było również przygotowanie do nagrania wokalistek.

- Utwór śpiewało nam się bardzo dobrze. Śpiewaliśmy go z ogromną radością – mówi Antonina Ratajczyk, jedna z uczennic wykonujących piosenkę.

Od pomysłu nagrania świątecznego hitu i teledysku, który właśnie trafił na YouTube, minęło zaledwie kilka dni. Tempo prac było zawrotne, ale wszyscy zaangażowani przyznają, że świąteczna inicjatywa dała im wiele satysfakcji.

- Można powiedzieć, że to cud bożonarodzeniowy – podsumowuje prace nad piosenką i teledyskiem Adrianna Maciejewska, która również była jedną z wokalistek śpiewających świąteczny utwór.

Piosenka ma być bożonarodzeniowym prezentem od społeczności szkolnej LMK dla uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz absolwentów szkoły, a także dla mieszkańców Włocławka.

[WIDEO]1112[/WIDEO]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Burnett K.Burnett K.

2 0

Jednym słowem "MAGIA ŚWIĄT" ????>>> 11:09, 22.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone