Zamknij
REKLAMA

70 zawodników rywalizuje na kręgielni! Są wśród nich nastolatkowie i seniorzy

12:00, 11.01.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Ogólnopolski Turniej Niewidomych i Słabowidzących w Bowlingu. Fot. WKS PIONEK

Nastolatkowie spotkali się z seniorami, by zagrać w kręgle. Od wczoraj (10.01.) 70 niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku rywalizuje w Ogólnopolskim Turnieju w Bowlingu Sportowym dla Osób Niewidomych i Słabowidzących.

Ogólnopolski Turniej w Bowlingu Sportowym dla Osób Niewidomych i Słabowidzących po raz pierwszy w historii rozgrywania zawodów odbywa się we Włocławku. Jego organizatorem jest Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „Pionek”, a w organizację włączyła się spółka Anwil.

- Bardzo zależy nam na włączaniu do aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych – również na poziomie wykraczającym poza amatorskie uprawianie sportu. Stąd właśnie pomysł wsparcia Ogólnopolskiego Turnieju w Bowlingu Sportowym dla Osób Niewidomych i Słabowidzących. To nie jedyne, i z całą pewnością nie ostatnie w najbliższym czasie, wydarzenia sportowe dla osób niepełnosprawnych organizowane przy udziale Anwilu mówi Agnieszka Żyro, prezes zarządu spółki Anwil.

Zawody rozpoczęły się w czwartek (10.01.) i potrwają do niedzieli (13.01.). W zawodach bierze udział w sumie 70 osób w wieku od 19 do 82 lat. Uczestnicy rywalizują w dwóch grupach – mężczyzn i kobiet – z podziałem na trzy kategorie sportowe wynikające ze stopnia dysfunkcji wzroku (niewidomi, mocno ograniczona ostrość wzroku i zawężone pole widzenia oraz ograniczona ostrość wzroku i zawężone pole widzenia w mniejszym stopniu). Najlepszych w każdej kategorii, którzy staną na podium turnieju, organizatorzy uhonorują pucharami oraz zestawami nagród rzeczowych.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone