Zamknij

Dzieje się we Włocławku! Na tym wyjątkowym jarmarku kupisz prawie wszystko!

07:26, 23.06.2019 B.N.
Skomentuj Na stoiskach przygotowanych przez handlarzy staroci oraz twórców ludowych znajdą się bibeloty, biżuteria, ceramika i wiele innych. Fot. archiwum/DDWłocławek Na stoiskach przygotowanych przez handlarzy staroci oraz twórców ludowych znajdą się bibeloty, biżuteria, ceramika i wiele innych. Fot. archiwum/DDWłocławek

Już po raz 26. we Włocławku zagości Jarmark Staroci i Rękodzieła, na którym znajdziemy niemal wszystko, czego dusza zapragnie! To jedna z wielu atrakcji, które czekają na Was dzisiaj (23.06) w naszym mieście. Zobaczcie, gdzie warto się wybrać.  

Końca dobiega 21. Anwil Cup, Puchar Polski Jachtów Kabinowych Grand Prix Zalewu Włocławskiego 2019 Memoriał Jerzego Fijki. O godz. 10:00 na Marinie Zarzeczewo startują pierwsze, a jednocześnie ostatnie wyścigi w ramach regat kwalifikacyjnych Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Przypomnijmy, że impreza rozpoczęła się w piątek (21.06).

Również o godz. 10:00, na dziedzińcu przy Muzeum Historii Włocławka rozpoczyna się XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła. Na stoiskach przygotowanych przez handlarzy staroci oraz twórców ludowych znajdą się m.in. bibeloty, biżuteria, ceramika, czasopisma, fotografie, książki, lalki, mosiądz, numizmaty, obrusy, odznaczenia, obrazy, pocztówki, płyty, rzeźby, stroje ludowe, świeczniki, szkło, zabytki techniki. Atrakcją jarmarku będą konsultacje z zakresu numizmatyki, medalierstwa, filatelistyki, a także konserwacji. Zainteresowani uzyskają informacje na temat identyfikacji i opieki nad monetami, banknotami, medalami oraz wyceny wartości znaczków i zbiorów filatelistycznych. Pokazy prac konserwatorskich poświęcone zostaną tematyce uzupełniania  ceramiki. Na kiermaszu wydawnictw muzealnych można będzie nabyć publikacje z zakresu etnografii, historii, historii sztuki. Niektóre tytuły, wyjątkowo na jarmarku, sprzedawane będą w promocyjnych cenach.

Dodatkowo o godz. 12.00 w Muzeum Historii Włocławka rozpocznie się spotkanie z cyklu Niedziela z kustoszem zorganizowane na niedawno otwartej ekspozycji stałej „Dzieje Włocławka i regionu od pradziejów do PRL”. Jest to bardzo dobra okazja do zapoznania się z przeszłością miasta i jego najbliższej okolicy za pośrednictwem prezentowanych zabytków pochodzących w większości ze zbiorów włocławskiego muzeum. Zwiedzający poznają okres pradziejów Kujaw i ziemi dobrzyńskiej, historię miasta w średniowieczu, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, w czasach wielkich zrywów powstańczych, rewolucji przemysłowej oraz burzliwego wieku XX. Na uczestników czekać będzie konkurs.

Zespół Pieśni i Tańca "Kujawy" zaprasza na tradycyjne widowisko oraz warsztaty z robienia wianków, a także atrakcje przygotowane przez grupę rekonstrukcji historycznej Osada Krajeńska. To wszystko w ramach Nocy Świętojańskiej, już o godz. 17:00 w parku im. Henryka Sienkiewicza. Poprzez swoje pokazy i warsztaty grupa przybliży nam życie dawnych Słowian, m.in. wędzenie i suszenie ryb w drewnianych wędzarniach, a także pokaz rzemiosła związanego z połowem ryb (ościenie, sieci). Będzie to żywa lekcja historii, w której widz sam może uczestniczyć i poznawać życie ludzi z początków państwa polskiego.

Na godz. 17:00 zaprasza także Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego, w którym odbędzie się spektakl "Kolacja dla głupca". To jedna z najlepszych komedii teatralnych na świecie autorstwa Francisa Vebera, francuskiego scenarzysty i reżysera znanego przede wszystkim jako autora filmu „Pechowiec” ze słynnym komikiem Pierrem Richardem w tytułowej roli, na którą zapraszają: Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego i Agencja Impresariat Teatralny. Na scenie włocławskiego Teatru, w tej niecodziennej komedii, wystąpią aktorzy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%