Stolica absolutnie bezlitosna dla włocławskich graczy. Anwil przegrywa z Legią Warszawa!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 19:21, 17.01.2021 . Aktualizacja: 19:28, 17.01.2021
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. Daniel Wiśniewski Zdjęcie ilustracyjne Fot. Daniel Wiśniewski

Nie tak miało wyglądać niedzielne spotkanie Anwilu z warszawską Legią. Po słabej, czwartej kwarcie podopieczni Przemysława Frasunkiewicza przegrali 76:85. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała znakomita postawa Dariusza Wyki.

Mecz z Legią Anwil rozpoczął od serii czterech punktów z rzędu. Dobrze prezentował się m.in. nowy w zespole Jerrells, który szybko rzucił pięć "oczek". Z pozytywnej strony pokazywał się też Almeida. Włocławianie odskoczyli na kilka punktów, ale zespół ze stolicy odrobił straty. Po dziesięciu minutach gry jednak prowadzili 26:19.

Druga kwarta rozpoczęła się od punktów Dykesa, ale dwiema "trójkami" odpowiedziała Legia. Z dystansu trafiał też Anwil, a konkretnie Clarke i Almeida. Po akcji 3+1 tego drugiego było 39:29. W ekipie rywali trafiali z kolei Metford i Wyka, który najpierw popisał się dobrą akcją tyłem do kosza, a następnie celną "trójką". Słabszy moment w obronie Anwilu wykorzystali w końcu legioniści wyszli na prowadzenie. Celny rzut Zamojskiego sprawił jednak, że nie trwało to zbyt długo.

Po zmianie stron stołeczna drużyna szybko wyrównała, a pięć minut przed zakończeniem kwarty wyszła nawet na prowadzenie. Atak Anwilu wyraźnie się osłabił, a drużyna gorzej prezentowała się również w obronie. Grę, pod nieobecność na boisku Jerrellsa, próbował ciągnąć jednak Ivan Almeida.

Od pięciu punktów przewagi gospodarzy rozpoczęła się ostatnia odsłona spotkania. Zawodnicy Przemysława Frasunkiewicza mieli ogromne problemy ze skutecznością. Dochodzili do dogodnych sytuacji, ale piłka, jak na złość, nie trafiała do kosza. Po dwóch celnych rzutach wolnych Dikesa był jednak remis. To zapowiadało ogromne emocje do samego końca.

Na dwie minuty przed końcową syreną Wyka efektownie zablokował Jerrellsa. Zresztą, co zrobił później Wyka zdecydowało o wyniku tego meczu. Polak trafiał z każdej pozycji i wyprowadził Legię na dziewięciopunktowe prowadzenie. Ostatecznie warszawiacy wygrali 85:76.

Legia Warszawa - Anwil Włocławek 85:76 (19:26, 26:21, 25:20, 15:9)

Legia:  Morris 25, Wyka 17, Medford 17, Karolak 6, Neal 6, Kulka 4, Watson 4, Linowski 3, Kamiński 3,

Anwil: Almeida 21, Clarke 15, Dykes 9, Jerrells 8, Sulima 7, Lichodiej 7, Mielczarek 6, Zamojski 3.

komentarz(45)

qw_qw_

18 5

Inwalidzie Lichodiejowi mówimy pa-pa, choć cała drużyna standardowo poszła schematem i zaczęła grać od II połowy jak Lichodiej =] 19:32, 17.01.2021

TaaaTaaa

31 0

4 mecze i TRZY porażki WIELKIEGO TRENERA wraz ze swoim sztabem nieudaczników. 19:38, 17.01.2021

Odpowiedzi:1

B.B.

14 0

Daj spokój tutaj już by nawet słynny Phil Jackson czy ŻĄ czy inny trener nie pomógł.Tu potrzeba rozwalić wszystko do fundamentów i budować od nowa.Będziemy mieli na to duuuuużo czasu. 19:52, 17.01.2021

Karta lgbtKarta lgbt

11 21

W Warszawie dzisiaj 17.01.2021 doszło do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej! Tym razem na Ursynowie. - Bez dostaw ciepła jest 19 budynków - przekazała francuska firma Veolia Energia Warszawa. Ciepło powinno wrócić do lokali w poniedziałek o godz. 16.00. 19:43, 17.01.2021

8 24

Dobry mecz, wynik nie taki jak chcieliśmy, ale to już za nami. Grać na całego i walczyć do upadłego! Anwil! 19:44, 17.01.2021

21 0

To po play off .Może to i dobrze bo z 8 miejsca wpaść na ZG i ŻĄ dopiero by nam zrobił z d..jesień średniowiecza wstyd by był jeszcze większy i internetowi hooligans z ZG dopiero by orgazmu dostali.Zaorać ten sezon,zapomnieć.Oby w przyszłym było lepiej. 19:50, 17.01.2021

qw_qw_

4 1

Ciekawe, czy Obajtek nie zmniejszy nakładu =] pamiętaj o BAT 20:49, 17.01.2021

Karta lgbt Karta lgbt

2 20

W Warszawie dzisiaj 17.01.2021 Wypadek autobusu na Marszałkowskiej
Tuż po godzinie 2 w nocy na ulicy Marszałkowskiej doszło do wypadku autobusu firmy Arriva. Pojazd wjechał w słup trakcji tramwajowej, dwie osoby ranne trafiły do szpitala, przód autobusu zmiażdżony 20:07, 17.01.2021

Odpowiedzi:4

B.B.

8 1

A zderzenie autobusu z tramwajem na rondzie grunwaldzkim w Bydgoszczy w 2001 r.też pamiętasz? 20:14, 17.01.2021

do B.do B.

4 7

Tak Don Fekalio zatrudnił niemiecką firmę obsługująca transport miejski w Warszawie 20:32, 17.01.2021

Łukasz do B.Łukasz do B.

3 1

Ja pamiętam kurde za dwa dni będzie dwadzieścia lat od tego.Mojej kumpeli z Bydzi koleżanka tam zginęła.Aga 16 lat do szkoły jechała.Ależ ten czas szybko leci. 20:36, 17.01.2021

re  Łukaszre Łukasz

3 3

A Bydzia to dzielnica miasta Warszawy ? 20:44, 17.01.2021

xxxxxxxx

26 2

Słyszałem dziś po meczu że prezydent wojtkowski oficjalnie przeprosi Włocławian za ten mecz wygrany przez Anwil i przyzna że był to wypadek przy pracy. 20:08, 17.01.2021

armagedonarmagedon

19 1

katastrofa,ile jeszcze trzeba upokorzeń w postaci 5 trenerów i 20 zawodników,w tym roku walka o utrzymanie,wywalić spasionego od tego trzeba zacząć uzdrawianie klubu.Frasun beznadziejny,beztalencie. 20:24, 17.01.2021

B.B.

9 1

Czy frasun beznadziejny to pokaże dopiero przyszły sezon gdy sam zbuduje i przygotuje zespół do nowego sezonu.Też uważam,ze nie jest to trener na mistrzowski Anwil,ale zobaczymy.Co do prezesa to out powinien być natychmiastowy jeszcze z solidnym kopem w d.....Najgorsze jest to,że znowu w lato z el presidento mogą brać się za budowę zespołu.Boże broń. 20:31, 17.01.2021

scautscaut

8 3

III Kwarty całkiem niezłe w wykonaniu Anwilu, ale ostatnia to już dramat. Za dużo indywidualnych akcji pogrążyły Anwil. PO mocno się oddala.... 20:39, 17.01.2021

SławomirSławomir

21 1

Rozwalili dwa razy mistrzowski skład z lat 2018 i 2019. Co gorsza nie dogadali albo nie chcieli się dogadać z trenerem, który to wszystko zbudował. Jako wieloletniemu kibicowi jest mi bardzo przykro z powodu tego jak dziś prezentuje się klub. 20:41, 17.01.2021

B.B.

10 0

Cóż Igor chciał mieć budżet na podobnym poziomie co w zeszłym sezonie.Arek chciał budować covidowy,oszczędny zespół i liczył ,że się uda .Igor się wk... i odszedł a Aruś i tak musi dopłacać i ratować sezon co i tak mu się nie uda.Chytry dwa razy traci. 20:50, 17.01.2021

a propoa propo

3 0

IM do ostatniej chwili odwlekal podpisanie w Anwilu , chcial do Niemiec do Bambergu ale mu we nie wypalio. 21:23, 17.01.2021

ObiektywnyObiektywny

15 5

Mnie nie jest przykro , bo inni też chcą wygrywać - nie ładnie i nie po sportowemu być samolubnyn 20:46, 17.01.2021

kibic24kibic24

24 2

Wojtkowski odejdź .Daj spokój temu klubowi i miastu !!!!!!!!!!!!!!!!! Prezydent- kibic -trener - kim jeszcze będziesz . Została ci tylko funkcja zawodnika tego klubu ! DASZ RADĘ ! 21:03, 17.01.2021

LubraniecLubraniec

18 4

Wojtkowska tego tak nie zostawi ma podobno trenować osobiscie 21:03, 17.01.2021

13 3

Zniesmaczony Zniesmaczony

23 5

Tragifarsa. Anwil to upadły zespół. Szkoda kasy. Lepiej wspomóc inne dyscypliny sportu. Fajansiarze won. 21:04, 17.01.2021

Tak to jest Tak to jest

6 7

Raz na wozie raz pod wozem 21:20, 17.01.2021

6 8

AlboAlbo

7 3

Ty od prezydenta czy o lewandowskiego a może admin z Brzytwy Root, Zgred albo jakiś inny filozof? 21:33, 17.01.2021

RolkaRolka

12 1

Kto jest odpowiedzialny za kondycję zawodników ? Grają 2 kwarty czas na zmiany !!! 21:50, 17.01.2021

NiestetyNiestety

9 6

Jak to mówią: - " Raz w wozie, raz w nawozie " 21:51, 17.01.2021

do niestetydo niestety

8 3

Jednak coraz częściej w nawozie i smród jak z Wisły tzw. prezentu od Don Fekalio i kolesi z PO 21:54, 17.01.2021

Pan StefanPan Stefan

13 1

Wojtek już tupnął nogą, czy szuka kaloryfera, do którego można się przykuć? 22:19, 17.01.2021

MottoMotto

12 3

A kasę i tak dostają , bo należy się jak psu zupa . 22:34, 17.01.2021

KoszKosz

15 4

2 Polaków w zespole po co komu taka koszykówka. Czy gra jakiś junior z Włocławka. Trzeci garnitur jakiś pseudo koszykarzy z zagranicy i mamy efekty. Po co Anwil sponsoruje takie badziewie gdze jes Chmielewski który jest w Zarządzie spółki i nic z tym nie robi. 22:36, 17.01.2021

6 3

Śledziok jest najlepszy mine ma jak *%#)!& lot na pustyni ,założy krótkie spodenki i *%#)!& jak się masz pozdrów wariata. 22:54, 17.01.2021

HgfHgf

13 1

Takie wyniki są odkąd wojtkowski wziął się za koszykówkę. 06:04, 18.01.2021

FutbolFutbol

7 4

Szkoda że spada tylko jeden zespół. Tak byłoby lepiej dla Włocławskiego sportu... 08:45, 18.01.2021

BratekBratek

3 1

Chociaż przegrana to z wielkim honorem widać było walkę i chęć wygrania.
Radić już nie powinien grać w tym zespole przynosi więcej szkody niż pożytku ni i Almejda musi mieć mniej tych strat piłek.
10:05, 18.01.2021

sadolsadol

2 3

we wtorek we Wrocławiu odrobimy wysokim sensacyjnym zwycięstwem 10:37, 18.01.2021

kibic 1947kibic 1947

5 0

Jak ta dziady się czują Anwilu po batach w Warszawie Brawo Lewandoswki twórca upadku drużyny 10:51, 18.01.2021