REKLAMA

Orientacyjna prognoza pogody dla Włocławka na okres 12-18 czerwca

11:59, 12.06.2017 | Rafał Maszewski, synoptyk
REKLAMA
Skomentuj
W poniedziałek może popadać i zagrzmieć. Fot. depositphotos.com

Rozpoczęty tydzień upłynie we Włocławku przy dominacji chłodnych mas powietrza napływających z północnego-zachodu i jedynie w poniedziałek oraz w czwartek pozostanie z nami ciepłe powietrze. Możemy wówczas liczyć na temperaturę około 23 stopni. 

W poniedziałek może popadać i zagrzmieć, a z kolei w czwartek powinno być sucho, a na niebie nieco częściej będzie widoczne słońce. We wtorek i środę za frontem napłynie zdecydowanie chłodniejsze powietrze i temperatura maksymalnie osiągnie 18 stopni. Większym problemem w te dni będzie zdecydowanie silniejszy wiatr, który zwłaszcza we wtorek w porywach może osiągać prędkość do 60-65 km/h i nieco obniżać temperaturę odczuwalną.

Po dość korzystnym pod względem pogody czwartku już w piątek zaczną się kolejne zmiany – tego dnia przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, a za nim bardzo chłodne powietrze, które najbardziej odczujemy w sobotę i niedzielę. Niech nas więc nie zdziwi temperatura maksymalna rzędu 16-17 stopni, a do tego zwiększający odczucie chłodu dość silny wiatr. Do tego wszystkiego może przelotnie popadać deszcz.

W najbliższych dniach słońce będzie się przeplatać z chmurami, które okresami mogą zdominować niebo. Noce będą dość chłodne z temperatura minimalną na poziomie 10-12 stopni.

Warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu zwłaszcza w czwartek będą korzystne, ale w pozostałe dni niska temperatura wiatr i możliwy przelotny deszcz będą nas zniechęcać do dłuższego przebywania na świeżym powietrzu.

Warunki biometeorologiczne będą na ogół umiarkowanie niekorzystne i tylko w środę i czwartek będą obojętne lub w łagodnym stopniu korzystne.

Pogoda zwłaszcza w czwartek będzie sprzyjać uwalnianiu i rozprzestrzenianiu alergenów środowiskowych. Zwłaszcza w poniedziałek i od piątku opady będą okresami oczyszczać powietrze z pyłków i zarodników grzybów. W okresach bezopadowych najgroźniejszy będzie pyłek silnie uczulających traw oraz w nieco mniejszym stopni zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria. Coraz bardziej będzie pylić babka, pokrzywa i najsilniej szczaw. Możliwe są więc liczne reakcje alergiczne, ale głównie około środy i czwartku

[PYLKI]1497262273281[/PYLKI]

(Rafał Maszewski, synoptyk)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017