REKLAMA

Orientacyjna prognoza pogody dla Włocławka na okres 31 lipca do 6 sierpnia 2017 r.

09:02, 31.07.2017 | Rafał Maszewski, synoptyk
REKLAMA
Skomentuj
W najbliższych dnia warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu będą korzystne. Fot. depositphotos.com

W najbliższych dniach będziemy mieli do czynienia z przewagą bardzo ciepłych a nawet gorących mas powietrza, chociaż upał pojawi się głównie we wtorek. Uwaga na burze! 

We Włocławku najwyższą temperaturę tygodnia zobaczymy na termometrach we wtorek, kiedy to po południu upał osiągnie ponad 33 stopnie. W pozostałych dniach raczej bez upału, ale mimo to powinno być gorąco (przeważnie około 25-28 stopni).

Również noce będą zdecydowanie przyjemniejsze pod względem termicznym z czego najbardziej ucieszą się osoby spędzające wakacje pod namiotem – przeważnie temperatura będzie się obniżać do 18-19 stopni, ale być może zdarzą się tzw. noce tropikalne, podczas których temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni.

Nie obędzie się również bez burz, które lokalnie mogą być dość gwałtowne. Pierwsze z nich możliwe są już pod koniec nocy z wtorku na środę. Kolejne spodziewane są w czwartek wieczorem i w nocy z czwartku na piątek. Nie wykluczone, że w niedzielę również niebo przetną błyskawice.

Wiatr przeważnie powieje z umiarkowaną prędkością i tylko podczas burz będzie się nasilał, a ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na lekko obniżonym poziomie i nie powinno się gwałtownie zmieniać. 

Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, głównie z uwagi na wysoką temperaturę powietrza powodująca tzw. stres gorąca (najsilniejszy we wtorek) oraz możliwe burze. Pamiętajmy o częstym uzupełnianiu płynów, unikaniu długotrwałego przebywania w nasłonecznionych miejscach i o ile to możliwe ograniczeniu wysiłku fizycznego do godzin wieczornych lub wczesnego poranka. 

Warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu będą korzystne, chociaż zwłaszcza we wtorek bardzo wysoka temperatura powietrza może nas nieco zniechęcić do wyjścia na zewnątrz. Pogoda będzie sprzyjać głównie biernemu wypoczynkowi m.in. kąpielom wodnym i słonecznym lub po prostu leżakowaniu na łonie natury. Aktywny wypoczynek pozostawmy na godziny wieczorne. 

Pogoda w okresach bezopadowych będzie bardzo sprzyjać uwalnianiu i rozprzestrzenianiu alergenów środowiskowych. Po ewentualnych burzach powietrze będzie się przejściowo oczyszczać z zanieczyszczeń. W najwyższym stężeniu będą występować w powietrzu zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Alternaria i Cladosporium oraz pyłek mającej niewielkie właściwości uczulające pokrzywy. W średnim stężeniu będą obecne w powietrzu pyłki bylicy i w mniejszym stopniu komosy. 

(Rafał Maszewski, synoptyk)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

zimna wodazimna woda

0 1

Upał upałe ale ale od 1 do 10 sierpnia brak ciepłej wody na Zazamczu a od 9-12 zmne kąpiele będą mieli klienci MPEC. Czyba ,że coś sie zmieniło? 10:23, 31.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

az23az23

1 0

"W pozostałych dniach raczej bez upału, ale mimo to powinno być gorąco (przeważnie około 25-28 stopni)." dziwne bo dzisiaj nie wtorek a jest 31 st 17:24, 31.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017