Zamknij

Ten tydzień przyniesie zmiany w pogodzie. Coraz więcej chmur i opadów, a wraz z nimi...

08:05, 14.05.2018 Rafał Maszewski/synoptyk Aktualizacja: 14:51, 14.05.2018
Skomentuj Fot. depositphotos.com Fot. depositphotos.com

W rozpoczętym tygodniu pogoda będzie się zmieniać. Oznacza to pojawienie się liczniejszych opadów, czasami w akompaniamencie burz i tym samym słońce częściej będzie zakryte przez chmury. Praktycznie każdego dnia może okresami popadać, ale najczęściej i okresami mocniej może padać około środy i czwartku.

Do środy temperatura będzie jeszcze bardzo przyjemna na poziomie 20-22 stopni, ale począwszy od czwartku napłynie już chłodniejsze powietrze i na termometrach zobaczymy maksymalnie 17-18 stopni, jednak podczas opadów może być jeszcze chłodniej. Noce i poranki będą chłodniejsze, ale przymrozków nie musimy się obawiać – w pierwszej części tygodnia temperatura powietrza będzie spadać do 10-12 stopni, a w drugiej do 7-8 stopni. Ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na lekko obniżonym poziomie. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, okresami również słaby.

Warunki biometeorologiczne będą okresami niekorzystne do czego przyczyni się bliskość frontów atmosferycznych i dominacja niżów – pojawią się dolegliwości reumatyczne i te związane z drogami oddechowymi, odczujemy również spadek sprawności psychofizycznej.

Warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu będą coraz częściej niekorzystne, na co wpływ będą miały głównie opady, a w drugiej części tygodnia również coraz częstsze odczucie chłodu.

Pogoda coraz częściej będzie sprzyjać alergikom, głównie z uwagi na pojawiające się opady, które będą oczyszczać powietrze z alergenów środowiskowych. Aktualnie w powietrzu w bardzo dużym/dużym stężeniu unosi się pyłek sosny (widoczny jako żółty osad), ale na szczęście ma on bardzo niewielkie właściwości uczulające oraz zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium, które mogą być przyczyną objawów uczuleniowych. Niestety rośnie stężenie (średnie) silnie uczulających traw oraz mniej uczulających zarodników grzybów pleśniowych z rodzaju Alternaria.

(Rafał Maszewski/synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%