Zamknij
REKLAMA

Będzie się ochładzać! Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień

08:49, 13.11.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Na poczatku tygodnia będzie panować typowo jesienna pogoda. Później się ochłodzi. Fot. v-media

Początek tygodnia upłynie pod znakiem typowo jesiennej aury. Później zacznie robić się chłodniej. Pod koniec tygodnia zacznie nam dokuczać zimno.

W pierwszej części tygodnia do Włocławka będzie napływać dość ciepła masa powietrza. Popołudniami możemy liczyć na ponad 10 stopni. Noce również będą stosunkowo przyjemne pod względem termicznym. Na niebie częściej mogą utrzymywać się chmury i zamglenia.

- We wtorek odczujemy oddziaływanie frontu atmosferycznego - może popadać. Zmiany w pogodzie zaczną się zarysowywać zwłaszcza od piątku/soboty, kiedy to silny wyż znad Polski zacznie przemieszczać się nad północną Europę, jednocześnie kierując do nas coraz zimniejsze powietrze z północnego wschodu - mówi Rafał Maszewski, klimatolog. - Oznacza to, że pod koniec tygodnia zaczną się pojawiać nocne przymrozki, a w dzień temperatura będzie wzrastać maksymalnie do 7-8 stopni. Jednocześnie chmury będą się przeplatać z rozpogodzeniami i przeważać będzie pogoda bezopadowa.

Dodatkowo pod koniec tygodnia powieje bardzo chłodny, przeważnie umiarkowany wiatr, obniżający temperaturę odczuwalną. Początkowo ciśnienie atmosferyczne będzie nieco obniżone, ale od środy zacznie wyraźnie rosnąć, osiągając pod koniec tygodnia wartość aż 1028-1029 hPa.

Do czwartku, za wyjątkiem wtorku, pogoda czasami będzie sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu. W kolejnych dniach odczucie coraz bardziej dokuczliwego chłodu zniechęci nas do dłuższego przebywania na świeżym powietrzu. Warunki biometeorologiczne najczęściej będą obojętne i tylko we wtorek ulegną pogorszeniu (odczujemy spadek sprawności psychofizycznej). Pod koniec tygodnia wysokie ciśnienie może przyczyniać się do większego podenerwowania.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

ZosiazpierwszejaZosiazpierwszeja

1 2

Ja nieeeee chceeeeeeee łeeeeeeeeee 09:19, 13.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone