Zamknij
REKLAMA

Będzie coraz chłodniej. Czy do Włocławka zawita zima? Sprawdź prognozę!

08:30, 19.11.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
W tym tygodniu we Włocławku będzie chłodno. For. depositphotos

W tym tygodniu we Włocławku warunki atmosferyczne będą utrzymywać się na pograniczu słabej termicznej zimy i przedzimia. Opadów będzie niewiele, za to możliwe są lokalne mgły.

W obecnym tygodniu na pogodę we Włocławku przeważać będzie wyż atmosferyczny znad północnej Europy i północnego Atlantyku. Z tego powodu opadów będzie raczej niewiele i skupią się one głównie w poniedziałek. Generalnie chmury będą się przeplatać ze słońcem, a lokalnie pojawią się mgły.

- Przeważnie napływać będzie zimna masa powietrza, tylko około soboty może być ona nieznacznie cieplejsza. Temperatura maksymalna w sobotę osiągnie około 4 stopni - zapowiada Rafał Maszewski, klimatolog. - W pozostałych dniach temperatura będzie wzrastać popołudniami do 2-3 stopni, czyli generalnie odczuwać będziemy zimno, na początku tygodnia potęgowane przez wyraźnie wyczuwalny wiatr.

Noce i poranki przeważnie przyniosą słaby kilkustopniowy mróz, który jednak około czwartku i piątku może przekroczyć -5 stopni. Jednocześnie chmury będą się przeplatać z okresami ze słońcem i przeważać będzie pogoda bezopadowa. Początkowo ciśnienie atmosferyczne nieznacznie spadnie, po czym w połowie tygodnia zacznie rosnąć.

Pogoda ze względu na odczucie zimna będzie niezbyt korzystna dla wypoczynku na świeżym powietrzu. Warunki biometeorologiczne najczęściej będą obojętne i tylko w poniedziałek i we wtorek nieco się pogorszą i odczujemy wówczas spadek sprawności psychofizycznej. Generalnie nasila się głównie bóle reumatyczne.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone