Zamknij
REKLAMA

To będzie tydzień pod znakiem powiewów zimy i dokuczliwego wiatru [prognoza pogody]

09:30, 31.12.2018 | Rafał Maszewski
REKLAMA
Skomentuj
Ze względu na dość silny, okresami silny wiatr bardzo ważna będzie jednak temperatura odczuwalna, która zostanie znacznie obniżona ? zwłaszcza w środę i czwartek odczujemy zimno

Przejściowy powiew zimy i dokuczliwy wiatr - tak wyglądać będzie najbliższy tydzień we Włocławku i okolicy.

Tylko na początku tygodnia pozostaniemy w dość ciepłych masach powietrza i stąd w poniedziałek i we wtorek wyraźnie dodatnia temperatura. Jednak już w nocy z wtorku na środę z północy zacznie napływać coraz zimniejsza masa powietrza arktycznego, która do piątku przyczyni się do kilkustopniowego nocnego i porannego mrozu i w ciągu dnia temperatury około 0 stopni. 

Ze względu na dość silny, okresami silny wiatr bardzo ważna będzie jednak temperatura odczuwalna, która zostanie znacznie obniżona – zwłaszcza w środę i czwartek odczujemy zimno. 

Północny wiatr najsilniejszy będzie we wtorek i środę (porywy do 60-70 km/h), ale w czwartek będzie jeszcze dość silny. Ciśnienie atmosferyczne będzie się znacznie wahać.

Od piątku lub soboty zacznie się stopniowo ocieplać i prawdopodobnie pojawi się słaba odwilż, a w piątek wieczorem lub w nocy z piątku na sobotę śnieg przejdzie w deszcz ze śniegiem (będzie ślisko). 

Z kolei we wtorek również popada deszcz, który w środę i czwartek zamieni się w przelotny, lokalnie intensywniejszy śnieg (może się zrobić biało).

Pogoda ze względu na sporą ilość chmur i możliwość opadów, silny wiatr i dominujące odczucie zimna będzie niekorzystna dla wypoczynku na świeżym powietrzu. 

Warunki biometeorologiczne również będą niekorzystne, co odczujemy w naszym samopoczuciu - pojawią się dolegliwości bólowe, w tym bóle reumatyczne, spadek zdolności psychofizycznych i większa nerwowość oraz obniżony nastrój. Pod koniec tygodnia obciążony zostanie również nasz układ krążenia krwi. 

(Rafał Maszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone