Zamknij
REKLAMA

Powrócą tropikalne upały? Sprawdź prognozę na cały tydzień

10:00, 15.06.2020 | RM
Skomentuj Fot. depositphotos
REKLAMA

W tym tygodniu początkowo będzie niezbyt ciepło. Od środy wróci jednak bardzo ciepłe, okresami gorące lato, ze skłonnością do burz.

Na początku tygodnia we Włocławku pozostaniemy w dość chłodnym powietrzu, stąd chłodne poranki z temperaturą nieco poniżej 10 st., a popołudniami maksymalnie na termometrach 20-22 st. Mimo pojawiających się chmur przeważać będzie pogoda bezopadowa.

- W środę dość nietypowo, bo z północnego wschodu zacznie napływać coraz ...cieplejsza masa powietrza i tego dnia jest już szansa na 24-25 st. W kolejnych dniach temperatura będzie wzrastać do 24-26 st., a w niedzielę może być jeszcze wyższa. Noce i poranki ponownie cieplejsze, z temperaturą minimalną na poziomie 15-17 st. 

- zapowiada Rafał Maszewski, klimatolog.

Powietrze będzie coraz bardziej wilgotne i od czwartku znacznie wzrośnie prawdopodobieństwo aktywnych burz i lokalnych intensywnych opadów. Zjawiska będą miały charakter lokalny, a nawet punktowy.

Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany i powieje z północnego wschodu lub wschodu. W czasie burz wiatr będzie zdecydowanie silniejszy.

Warunki biometeorologiczne początkowo będą obojętne/korzystne, ale od środy z uwagi na bardziej gorące i parne powietrze oraz skłonność do burz ulegną pogorszeniu. Odczujemy spadek sprawności psychofizycznej, skłonność do bólów głowy i większe zmęczenie oraz rozdrażnienie.

Ciśnienie atmosferyczne będzie w miarę stabilne na lekko obniżonym poziomie.

Średnio w rozpoczynającym się tygodniu temperatura będzie przekraczać normę termiczną z lat 1901-2000.

W powietrzu w wysokim stężeniu będą się unosić pyłki silnie uczulających traw i zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium oraz Alternaria. W średnim stężeniu będzie obecny pyłek szczawiu i pokrzywy.

(RM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA