Zamknij
REKLAMA

Chcesz zgubić zbędne kilogramy? Nie uwierzysz, jakie to proste!

00:00, 26.05.2020 | artykuł sponsorowany

Zbliżają się wakacje, a ty masz kilka kilogramów za dużo? Chcesz schudnąć, ale nie wiesz jak to zrobić? Kilka prostych rad sprawi, że twoja sylwetka zmieni się diametralnie.

Wielu z nas pragnie wymarzonej sylwetki, lecz zawsze coś stanie nam na drodze aby ją osiągnąć. Jak schudnąć, aby w wakacje cieszyć się smukłą sylwetką? Specjalista ds. żywienia Michał Rutkowski z Poradni dietetycznej MICHA DIET w rozmowie z naszą redakcją zdradzi kilka szczegółów, które odmienią Twoje życie. 

Redakcja: Jak w czasach pandemii koronawirusa zadbać o siebie i zbudować sylwetkę na lato? 

Michał Rutkowski: W kwestiach żywienia to przede wszystkim zależy od ilości spożywanych kalorii. Jeśli jemy mniej niż wynosi nasze zapotrzebowanie energetyczne będziemy redukowali masę ciała. Liczenie kalorii nie zawsze jest mile widziane przez osoby, które chcą schudnąć, dlatego przedstawię kilka prostych zasad. Najważniejsze jest, aby do każdego posiłku dodać warzywa lub owoce, to one są podstawą diety. Powinno ich być w dziennym jadłospisie 400-800 g. Ponadto należy wybierać produkty pełnoziarniste, utrzymują sytość na dłużej. Biały chleb zastąp razowym a makaron wybierz pełnoziarnisty. Liczbę posiłków dobieraj indywidualnie, natomiast zadbaj o regularność ich spożywania.

A co z produktami mlecznymi?

MR: Produkty mleczne to źródło białka i wapnia. Należy spożywać te o obniżonej zawartości tłuszczu. Te dodatkowe tłuszcze zapewnijmy w umiarkowanej ilości z olejów roślinnych i orzechów, których spożywanie ma prozdrowotny wpływ. Zgodnie z badaniami nadmiar tłuszczy w diecie jest głównym winowajcą otyłości, ponieważ 1 g tłuszczy posiada aż 9 kcal (ponad dwukrotnie więcej niż białko i węglowodany) i łatwo z nim przesadzić. Podobna zasada jest z mięsem, wybierajmy chudy drób.

Wielu z nas lubi słodkie napoje. Co zrobić w tej sytuacji? 

MR: Należy postawić na napoje zero, nie posiadają kalorii a badania potwierdzają brak negatywnego wpływu na zdrowie przy umiarkowanym ich spożyciu. Podstawą nawodnienia jest jednak woda. Po przebudzeniu wypijaj dużą szklankę wody a przed każdym posiłkiem dodaj jeszcze dwie. Nie zapominajmy o kawie i herbacie, również czerpiemy z nich korzyści.

Najlepsze efekty przynosi połączenie diety z regularną aktywnością fizyczną. Co pan poleca?

MR: Proponuje więcej spontanicznej aktywności – zamiast jechać windą, idź po schodach a zamiast leżeć na kanapie, idź na spacer. O takiej aktywności zapominamy. A jeśli chodzi o typowo sportową to wybierz swoją ulubioną aktywność, lubisz jeździć na rowerze i rolkach? Postaw na taką aktywność dwa razy w tygodniu a jak wpadniesz w rutynę to dołóż jeszcze jeden dzień.

Jakie korzyści przyniesie nam zastosowanie się do tych wytycznych? 

MR: Gdy zastosujemy powyższe uwagi pozwoli to chociażby zwiększyć sytość po posiłkach, więc ochoty na słodycze będzie coraz mniej.  Ponadto przestaniemy dodawać puste kalorie ze słodkich napojów oraz zaczniemy spalać więcej kalorii uprawiając ulubioną aktywność fizyczną. Jeśli natomiast wiele razy próbowałaś/łeś nie zwlekaj i udaj się do specjalisty, który dobierze indywidualny jadłospis. Kolejna nieudana próba oddala Cię od celu!

W najbliższych dniach rozpoczyna pan realizację projektu Kierunek Zdrowie. Na czym ma polegać?

MR: Do 20 maja zbieramy zapisy na udział w projekcie (zapisy TUTAJ), który mimo epidemii a co za tym idzie zamkniętych siłowni pozwoli na poprawę zdrowia, a także osiągnięcia satysfakcjonującej sylwetki na lato. Moja osoba tworzy indywidualne programy żywieniowe uczestnikom, natomiast trener Mateusz Piotrowski trzyma pieczę nad treningiem, który każdy z uczestników będzie mógł wykonać w domowych warunkach. Dodatkowo najlepsze przemiany zostaną przez nas nagrodzone. Projekt trwa 2 miesiące. Nasz duet tworzył już podobne akcje, które kończyły się sukcesami podopiecznych. Zapraszamy do udziału.

Poradnia dietetyczna MICHA DIET, ul. Okrzei 74b lok. 114, Włocławek
Tel. kontaktowy: 575 036 069

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%