Zamknij
REKLAMA

Zastosowanie pianki montażowej

00:00, 11.06.2022 | materiał partnera

Mało kto zapytany o najważniejsze akcesoria w pracy na budowie wymieniłby piankę montażową. Jednakże jest to produkt, bez którego nie może obejść się praktycznie żaden projekt konstrukcyjny albo remont. Dzięki lekturze tego artykułu dowiesz się więcej na temat tego czym dokładnie jest taka pianka, w jakich sytuacjach powinna być używana i gdzie możesz ją kupić. Zapraszamy do lektury!

Pianka montażowa - co to?

Jest to specjalny środek, który za sprawą skomplikowanych procesów chemicznych pieni się podczas stosowania. Na rynku można dostać pianki montażowe jedno i dwuskładnikowe. Różnią się one od siebie działaniem, sposobem nakładania oraz czasem zasychania, dlatego warto przed zakupem poświęcić nieco czasu i sprawdzić, do jakich powierzchni nadają się najlepiej.

Po nałożeniu piany ta zaczyna się utwardzać, tworząc wewnętrznie spójną strukturę, dzięki czemu stanowi doskonałe zabezpieczenie dla różnego rodzaju szczelin. Nie każda pianka montażowa nadaje się do użytku zewnętrznego, dlatego w przypadku stosowania jej do elewacji czy tynków, trzeba sięgnąć po produkty przystosowane do działania w niższych temperaturach niż te pokojowe. 

Pianka montażowa nie wchodzi w reakcje z tynkami i farbami, dlatego można stosować ją bez obaw i nie martwić się powstawaniem odbarwień czy zacieków. 

Pianka montażowa - zastosowanie

Pianki są wykorzystywane przede wszystkim podczas montażu ościeżnic okiennych. Za ich pomocą możliwe jest wypełnienie wszystkich szczelin pomiędzy strukturą okna a budynkiem. Stosuje się ją także podczas wykonywania izolacji cieplnej dachu, a także wypełniania wszelkiego rodzaju prześwitów pomiędzy rurami i przewodami. Ma bardzo dobrą przyczepność, więc przylega ściśle niemal do każdej powierzchni (nie licząc polipropylenu, teflonu i silikonu). 

Jej stosowanie jest bardzo proste. Można użyć do tego specjalistycznego pistoletu, który umożliwia precyzyjną pracę. Pianka montażowa zwiększa swoją objętość po nałożeniu, dzięki czemu bardzo dokładnie wypełnia wszystkie szczeliny i luki. W przypadku, gdy użyło się jej za dużo, cały nadmiar może być usunięty po wyschnięciu i utwardzeniu za pomocą noża. 

Pianka montażowa jest stosowana przede wszystkim po to, by poprawić izolację cieplną budynku czy konstrukcji. Ma jednak także dodatkowe właściwości. Może być używana także do wygłuszania powierzchni. 

Pianka montażowa - cena

Zakup pianki montażowej nie wiąże się z dużym wydatkiem. Większość jakościowych produktów to wydatek rzędu 20-30 złotych za jedną puszkę. Są one bardzo wydajne więc przy prawidłowym użyciu starczą na uszczelnienie sporej powierzchni. Przed dokonaniem zakupu koniecznie porównaj asortyment kilku sklepów, żeby znaleźć najkorzystniejszą ofertę. 
Jeżeli interesuje Cię sprawdzona i markowa pianka montażowa dobrej jakości, a także dodatkowe akcesoria takie jak pistolety do dozowania, koniecznie odwiedź stronę hurtowni budowlanej Baumal - https://e-hurtowniabudowlana.pl. Znajdziesz tam znakomite produkty w bardzo atrakcyjnych hurtowych cenach. Nie czekaj i przekonaj się sam!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%