Zamknij
REKLAMA

AleBazar już w sobotę! Na kupujących czeka mnóstwo zdrowych produktów

00:01, 16.06.2022 | Materiał we współpracy z AleBazar
Zdjęcie ilustracyjne. fot. archiwum

AleBazar to cieszący się popularnością cykliczny targ zdrowych produktów i rękodzieła. Targi mają swoich stałych wystawców, których można znaleźć co dwa tygodnie na Placu Grodzkim przed Centrum Handlowym Wzorcownia. 

AleBazar to wyjątkowe miejsce na mapie Włocławka, gdzie można spotkać lokalnych producentów zdrowej żywności oraz skrupulatnie wytwarzanych rękodzieł. Spotkania na Placu Grodzkim mają za zadanie zbudować relację między konsumentem a sprzedającym, który zarazem jest producentem danego wyrobu. Dlatego też mottem AleBazaru jest: Ludzie ich wzajemne relacje połączone z pasją i autentycznością.

W co można zaopatrzyć się na AleBazarze? 

AleBazar we Włocławku jest od ponad roku, wcześniej można było go spotkać na ul. 3 Maja, a następnie w brzeskim "Wahadle". Teraz natomiast wystawcy pojawiają się na Placu Grodzkim przed Wzorcownią ze swoimi wyrobami. Co można znaleźć w ich ofercie? 

Fani zdrowej żywności mogą kupić m.in: sery, twarogi kozie i krowie, wędliny z mięsa wytwarzane bez GMO, przetwory z owoców i warzyw, które są uprawiane tradycyjnymi metodami, chleby pieczone na zakwasie bez polepszaczy, miody z pasiek prosto od pszczelarzy, a także gotowe dania dla wegetarian. Dodatkowo dostępne są też ciekawe i przyjazne wyroby rękodzielnicze. 

AleBazar przekonuje do siebie z każdą kolejną edycją nowych klientów, którzy regularnie wracają, żeby kupić nowe rzeczy. Stałymi wystawcami są: Pieczone i Wędzone, Kozieławy, Naturalna, OIMat, Specjały spod Strzechy, Trzy ziarna, Gospodarstwo Pasieczne z Humlina, Porzeczkowa Kraina, Pasieka Pszczele Wzgórze, Świecoholiczka, Akuratnio, Muślilove, Zaplątana Wesia i Pektorał. 

Jakie są plusy zdrowego jedzenia? 

Warto przypomnieć sobie o tradycyjnym podejściu do rolnictwa, które od wieków wygląda w określony sposób nie dlatego, że tak nam się podoba, ale dlatego, że działa. Żywność dostarczona konsumentom z niedalekich odległości i jedzona stosownie do pór roku ma znaczenie. AleBazar propaguje lokalność.

Próbujemy na nowo odbudować zaufanie między konsumentem a wytwórcą. Jeżeli docenimy wartość takiego jedzenia to okaże się, że rolnicy z naszej okolicy zarabiają proporcjonalnie do kosztów i wysiłku, który wkładają w pracę, dbają o przyrodę, zwierzęta i krajobraz dookoła nas. Człowiek zaś zyskuje lepsze zdrowie i odporność. 

Kiedy i gdzie można znaleźć AleBazar? 

Najbliższy AleBazar odbędzie się w sobotę w godzinach od 10:00 do 14:00 na Placu Grodzkim przed Centrum Handlowym Wzorcownia. Wystawcy ze swoimi produktami będą pojawiać się w okolicach fontanny co dwa tygodnie. 

AleBazar zaprasza w najbliższą sobotę. Przyjdźcie i spróbujcie.

(Materiał we współpracy z AleBazar)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%