Zamknij
REKLAMA

Jak znaleźć pracę w Niemczech bez języka? Jakie są możliwości i od czego zacząć?

12:11, 14.06.2022 | materiał partnera

Utarło się, że aby znaleźć dobrze płatną pracę za granicą, trzeba dobrze znać język kraju, w którym chce się pracować. Czy ktoś, kto nie zna niemieckiego może liczyć na atrakcyjną ofertę pracy na miejscu?

Tylko dobra znajomość języka, a także doświadczenie gwarantują atrakcyjne zarobki za granicą. Bez doświadczenia, kwalifikacji i znajomości choćby podstaw języka można znaleźć jedynie pracę typowo fizyczną i to niezbyt dobrze płatną. Takie zdanie ma większość osób, które zastanawiają się nad wyjazdem do pracy za granicę. Oczywiście również w słabo płatnej pracy często można zarobić więcej niż w kraju, więc sporo osób wyjeżdża bez znajomości języka. A czy praca w Niemczech bez języka i do tego dobrze płatna jest możliwa?

Dobrze płatna praca w Niemczech bez języka?

Okazuje się, że i bez znajomości języka można myśleć o szukaniu dobrze płatnej pracy w Niemczech. Jak to możliwe? Jeśli ktoś chciałby wyjechać do pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech, ale nie zna niemieckiego, to nic straconego. I tak można zgłosić swoją kandydaturę, a języka nauczyć się przed wyjazdem. Promedica24 oferuje wsparcie dla opiekunek i kandydatek na opiekunki w postaci szkoleń przygotowawczych i opiekuńczych, a także branżowych kursów językowych.

Jakie możliwości nauki języka mają opiekunki przed wyjazdem?

Osoby, które chcą pracować jako opiekunki, lecz nie znają niemieckiego lub chcą go sobie odświeżyć, mają możliwość podjęcia nauki. Promedica24 oferuje 3 rodzaje pomocy w nauce języka: kursy stacjonarne, kurs online oraz fiszki do nauki online jako dodatkowa pomoc.

Warto wiedzieć, że czym większa znajomość języka niemieckiego, tym wyższe wynagrodzenie (nawet do 500 euro więcej netto).

Opiekunki mają możliwość wzięcia udziału w kursie stacjonarnym od podstaw. Program został przygotowany specjalnie z myślą o opiekunkach i obejmuje zwroty i słownictwo opisujące czynności z zakresu opieki nad osobą starszą lub chorą. Kurs trwa ok. 60 godzin. Kandydatki na opiekunki mogą liczyć na wykwalifikowanego lektora, autorskie materiały do nauki, program dostoswany do charakteru pracy oraz dogodną dla siebie lokalizację.

Można skorzystać także z dostępnego na stronie firmy kurs językowego online. Jest to propozycja dla osób, które chcą przypomnieć sobie język lub samodzielnie podnieść swój poziom znajomości języka. Są to darmowe lekcje – łącznie 23 (poziom podstawowy + średniozaawansowany i zaawansowany). Każda lekcja zajmuje kilkanaście minut – po ukończeniu można rozwiązać krótki test, by sprawdzić swoją wiedzę. Materiał zawarty w poszczególnych lekcjach pomoże w przyswojeniu niezbędnego w codziennej pracy opiekunki słownictwa. Kurs obejmuje m.in. zagadnienia takie jak: odmiana podstawowych czasowników mieć i być, podstawy gramatyki, odmianę czasowników regularnych, budowę prostych zdań i pytań, prezentację swojej osoby.

Dodatkową i bardzo przydatną metodą nauki są fiszki online. Dzięki nim można nauczyć się słówek i zwrotów. Jest to bardzo prosty i efektywny sposób na naukę lub odświeżenie wiedzy. Można uczyć się wtedy, kiedy ma się czas (system zapamiętuje wyniki i dostosowuje kolejne zwroty i słówka do poziomu danej osoby).

Każdy, kto chce wyjechać do pracy jako opiekunka, ale nie zna języka dzięki tym 3 sposobom nauki jest w stanie przyswoić niemiecki na takim poziomie, który pozwoli na wyjazd i podjęcie pracy.

Różne oferty pracy

Warto podkreślić, że oferty pracy w charakterze opiekunki osób starszych są zróżnicowane. Niektóre rodziny poszukują osób z podstawową znajomością języka, inne z komunikatywną, a jeszcze inne z bardzo dobrą. Wszystko zależy tak naprawdę od stanu zdrowia seniora, a także jego poziomu komunikatywności. Wiadomo, że osobie, która kiepsko komunikuje się ze światem nie jest konieczna opiekunka mówiąca biegle po niemiecku, ale seniorowi w pełni sił umysłowych, wykształconemu i lubiącemu rozmawiać owszem.

W każdym ogłoszeniu o pracę jest podany wymagany poziom znajomości języka. Atrakcyjne oferty pracy w Niemczech bez języka z zakwaterowaniem można znaleźć na stronie: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/.

Praca w Niemczech bez języka z zakwaterowaniem

Promedica24 oferuje swoim opiekunkom pracę w pełni legalną. Zapewnia wynagrodzenie, ubezpieczenie, transport w obie strony, wsparcie opiekuna kontraktu na miejscu, a także infolinię oraz zakwaterowanie na miejscu. Opiekunka mieszka w domu lub mieszkaniu podopiecznego. Ma do dyspozycji swój osobny pokój, czasem nawet z osobną łazienką w zależności od możliwości lokalowych. Ma zatem swoje miejsce do odpoczynku po pracy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%