Zamknij
REKLAMA

BMW motocykle — co warto wiedzieć?

12.17, 09.08.2022 materiał partnera

Choć koncern motoryzacyjny z Monachium kojarzy się głównie z precyzyjnymi i niezawodnymi samochodami, to motocykle BMW mogą pochwalić się dużym sukcesem, jaki odniosły w Polsce. Można powiedzieć śmiało, że jednoślady z biało-niebieską szachownicą uplasowały się w naszym kraju w czołówce sprzedaży. Za tym osiągnięciem stoją bardzo udane modele i to w zasadzie w każdym segmencie. Dziś sprawdzamy, co warto wiedzieć o motocyklach BMW i na jakie modele lub serie zwrócić uwagę, planując zakup.

BMW: motocykle premium najpopularniejsze

Jak już wspomnieliśmy, BMW motocykle zajmują miejsce w czołówce sprzedaży, ale w klasie premium, czyli dotyczącej motocykli powyżej 500 cm³, koncern z Monachium jest w zasadzie niekwestionowaną potęgą. Zaglądając do statystyk sprzedaży, można przekonać się, że ponad 87% sprzedanych w Polsce przez BMW motocykli pochodzi z segmentu powyżej 500 cm³.

Tego typu motocykle są zwykle kilkakrotnie droższe od jednośladów o małej pojemności. Nie jest tajemnicą, że kupują je zamożni klienci, którzy mają bardzo wysokie wymagania co do jakości pojazdów.

BMW motocykle: najbardziej udane modele w poszczególnych segmentach

Choć motocykle z klasy premium dominują w statystykach sprzedaży, firma BMW ma tak naprawdę świetne modele w każdej klasie motocykli szosowych oraz przeznaczonych do jazdy w lekkim terenie.

BMW motocykle wyścigowe

Na początek — klasa motocykli wyścigowych. Choć konkurencja jest spora (triumfy ostatnio święcą Suzuki i Ducato Panigale), nie sposób pominąć tutaj BMW. Motocykle S1000RR wyprodukowane przez BMW sprawdzają się znakomicie w ocenie zwykłych motocyklistów amatorów, którzy uwielbiają szybką jazdę.

Cruisery od BMW

W segmencie cruiserów na uwagę zasługuje z kolei jeden z najnowszych modeli BMW. Motocykle BMW R18 są już w tej chwili realną konkurencją dla Harleya.

BMW motocykle heritage

W coraz popularniejszym obecnie segmencie heritage BMW także ma swoją mocną propozycję, a są nią motocykle z serii R nineT, które zadowalają coraz szerszą rzeszę amatorów jazdy po mieście, z krótkimi wycieczkami turystycznymi.

Na koniec zestawienia wspomnimy jeszcze, że w segmencie Adventure BMW wyprodukowało świetną serię GS, a w segmencie pojazdów elektrycznych bardzo udane skutery na prąd.

BMW motocykle — wzmacniają pozycję

W zasadzie w każdym segmencie BMW ma swoje modele, które przekonują amatorów jazdy na jednośladach coraz szerszym wachlarzem zalet. W Polsce pojawiają się nowe salony tej niemieckiej marki, a sieć dealerska wciąż rośnie. Zdecydowanie watro wziąć pod uwagę BMW, planując zakup motocykla dla siebie.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%