Zamknij
REKLAMA

Pomysły na biznes w postpandemicznej rzeczywistości

14.16, 10.08.2022 materiały partnera

Pandemia koronawirusa wiązała się z wieloma zakazami i poważnymi ograniczeniami, które zdecydowanie utrudniały prowadzenie działalności gospodarczej. Efektem jest (poważny) kryzys gospodarczy spotęgowany wojną w Ukrainie czy rosnącą inflację.. To jednak dobry moment, aby pomyśleć nad zmianą branży lub własnym biznesem – co warto wziąć pod uwagę?

Praca w czasach koronawirusa

Wzrost bezrobocia, zmniejszenie etatów, upadłość firm czy obniżenie wynagrodzenia były w ciągu ostatnich ponad 2 lat na porządku dziennym. Wiele osób wykorzystało ten moment na zmianę branży, przejście na tryb w pełni zdalny, uruchomienie własnego biznesu czy wejścia we franczyzę i

Warto mieć swój pomysł na biznes. Franczyza również jest dobrą opcją, jeśli wolimy sprawdzone rozwiązania i wsparcie partnera. Franczyza do 10 tys. złotych, zmiana branży czy praca zdalna to niektóre pomysły na działalność w niełatwych, postcovidowych czasach.

Dobry moment na swoją działalność

Obostrzenia, które miały na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, dotyczyły głównie gromadzenia się osób, dlatego firmy z branży gastronomicznej i cateringowej, transportowej, kosmetycznej, rozrywkowej, edukacyjnej czy turystycznej znalazły się w najtrudniejszym położeniu. Niejeden pomysł na biznes – franczyza, autorska restauracja, prowadzenie szkoleń – nie było w stanie wygrać “z wirusem”.

Skutki kryzysu odczuły również także firmy i sklepy zajmujące się szeroko rozumianym handlem – zależnie od specyfiki działalności. Część z nich zwiększyła sprzedaż poprzez stronę internetową lub media społecznościowe. Najlepiej w tej sytuacji poradziły sobie sklepy franczyzowe, które dzięki wsparciu partnera przetrwały kryzys.

Utrata pracy lub znaczne obniżenie wynagrodzenia, a tym samym budżetu całej rodziny zachęciły wiele osób do zaryzykowania i zmian – np. przebranżowienia się albo otwarcia własnej działalności o odpowiednim profilu. Warto mieć swój pomysł na biznes – franczyza również jest godną rozważenia alternatywą, szczególnie w przypadku sklepów spożywczych. Popularna jest m.in. franczyza do 10 tys. zł, gdyż nie wymaga inwestowania dużych środków na start.

Pomysł na biznes – franczyza

Jednym z pomysłów na biznes jest system franczyzowy. Wybór ofert jest bardzo szeroki – mogą to być między innymi placówki odzieżowe czy spożywcze sklepy franczyzowe, hotele, restauracje, piekarnie czy kawiarnie. Obecnie dobrze prosperują m.in. sklepy spożywcze. Jako pomysł na biznes franczyza wydaje się być wartą rozważenia opcją – przemawiają za taką działalnością m.in. większa wiarygodność z uwagi na działanie pod rozpoznawalnym szyldem i stosunkowo niskie ryzyko niepowodzenia.

Franczyzobiorca działa pod znaną marką, funkcjonującą w świadomości społecznej, ma prawo korzystać z logo, praw autorskich, know-how i zastrzeżonych dla osób trzecich procesów i formuł. Dużą korzyścią jest uzyskanie sprawdzonego przepisu na prowadzenie biznesu, wymagany jest także wkład finansowy..

Można znaleźć różne oferty – może to być nawet franczyza do 10 tys. złotych. Dzięki współpracy ze sprawdzonym franczyzobiorca ma znaczną przewagę na rynku, wsparcie merytoryczne i marketingowe, a także pomoc ze strony franczyzodawcy, co jest ważne głównie w przypadku początkujących przedsiębiorców. To dobry pomysł na rozwój w trudnych czasach.

 

(materiały partnera )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%