Zamknij

Golarki elektryczne dla mężczyzn – jaki rodzaj wybrać?

08:41, 17.08.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:41, 17.08.2022
materiał partnera materiał partnera

Elektryczna golarka to najczęściej wybierany przez mężczyzn sprzęt do usuwania zarostu. Perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu twarzy, precyzyjnie usuwa włoski, a w dodatku pozwala się ogolić dużo szybciej niż przy pomocy zwykłej maszynki. Na rynku dostępnych jest jednak cała masa golarek elektrycznych, co w znacznym stopniu utrudnia wybór tej idealnej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze golarki elektrycznej, aby dobrze dopasować ją do swoich potrzeb.

Głowicowa czy foliowa? Rodzaje golarek męskich

Każdą z dostępnych na rynku golarek elektrycznych zasadniczo zakwalifikować można do jednej z dwóch grup. Podział wygląda następująco:

golarki głowicowe – wyposażone w dwa, trzy, a niekiedy nawet cztery okrągłe ostrza z mini nożyków. Są one schowane pod specjalną osłoną, dzięki czemu nie mają bezpośredniego kontaktu ze skórą podczas golenia

golarki z folią tnącą – mają podłużne końcówki i wyposażone są w od 3 do 4 folii z ostrzami. Podczas golenia końcówkę delikatnie przyciska się do skóry

Sprawdź najchętniej kupowane golarki męskie:https://www.komputronik.pl/informacje/jaka-golarka-10-porad/

Jak działa golarka głowicowa (rotacyjna)?

W przypadku golarki głowicowej każdy z pierścieni zaopatrzonych w nożyki na głowicy wyposażony jest także w oddzielającą go od skóry osłonę. Taka budowa sprawia, że podczas golenia nie ma ona bezpośredniego kontaktu ze skórą. Golarka głowicowa jest zwykle nieco droższa od foliowej, jednak jest niezwykle precyzyjna i pozwala sprawnie się golić.

Pod względem dopasowania golarki do kształtów twarzy zdecydowanie lepiej wypadają modele wyposażone w trzy lub cztery głowice niż dwie. Dobrze przylegają do każdego fragmentu twarzy, zapewniając precyzję podczas golenia, czego nie można powiedzieć o rotacyjnych golarkach z dwoma głowicami.

Zalety i wady golarek głowicowych

Jedną z najważniejszych zalet golarki głowicowej jest to, że świetnie goli nawet bardzo grube włosy. Jeśli zatem masz gruby i szorstki zarost, to powinna sprawdzić się u Ciebie idealnie. Dodatkowo dobrze radzi sobie z dziko rosnącymi w różnych kierunkach włoskami w obrębie szyi. Plusem w przypadku golarki głowicowej jest też dość cicha praca.

Golarka głowicowa ma wiele zalet, ale nie pozostaje bez wad. Największą jest to, że nie nadaje się do skóry wrażliwej. Poza tym golenie nią jest dość trudne i może zająć trochę czasu.

Być może oprócz golarki chcesz kupić także suszarkę? Przeczytaj ten poradnik i dowiedz się, jaka suszarka będzie dla Ciebie najlepsza.

Golarka z folią tnącą – sposób pracy

W golarce z folią tnącą, jak sama nazwa zresztą wskazuje, znajduje się specjalna folia z wieloma otworami, a każdy z nich umieszczony jest pod innym kątem. W połączeniu z zestawem nożyków folia wyłapuje włoski rosnące w różnych kierunkach.

Dostępne są golarki z folią podwójną lub potrójną. Podwójna folia może pozostawiać lekko niedogolony zarost, dlatego, jeśli zależy nam na maksymalnej dokładności, lepiej wybrać folię potrójną.

Zalety i wady golarek z folią tnącą

Golarka z folią tnącą jest bardzo dokładna i nadaje się do golenia nawet bardzo krótkich włosów. Przy jej pomocy można niezwykle szybko się ogolić, ponieważ można sprawnie się przesuwać w linii prostej z jednej strony twarzy na drugą – nie trzeba wielokrotnie przejeżdżać maszynką przez ten sam fragment skóry. Jest przyjazna dla skóry i nadaje się do golenia skóry wrażliwej.

Jako wadę golarki z folią tnącą wskazać można przede wszystkim ograniczoną możliwość obracania. Najlepiej sprawdza się, gdy jest używana po linii prostej. Nie da się nią golić, wykonując ruchy kołowe. Na minus liczyć można także głośną pracę, jednak jest to rzecz gustu i nie każdemu to przeszkadza.

Chcesz nieco zaoszczędzić na kupnie wysokiej jakości sprzętu elektronicznego? Śledź na bieżąco promocje i akcje specjalne. Otwórz https://www.komputronik.pl/informacje/kody-rabatowe-komputronik/ i sprawdź najnowsze kody rabatowe w sklepie Komputronik.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%