Zamknij
REKLAMA

Dobry mechanik samochodowy - na co musisz zwrócić uwagę przy jego wyborze?

11.37, 20.09.2022 materiał partnera

Jedziesz autostradą, słuchając radia, gdy nagle zaczyna migać kontrolka „sprawdź silnik” w Twoim samochodzie. Kiedy zabierasz swój pojazd do mechanika, ten informuje Cię, że problem dotyczy katalizatora wymagającego wymiany. I och, kiedy rozpoczął naprawę, zauważył również, że kilka innych części także wymaga niezwłocznej wymiany. Czy te operacje są naprawdę konieczne, czy może mechanik próbuje na Tobie zarobić?  

Jak nie przepłacić u mechanika? 

Nie jesteś pewien czy wszystkie naprawy, które proponuje mechanik, faktycznie należy przeprowadzić, ale lepiej być bezpiecznym niż żałować i zgadzasz się na wszystkie naprawy. Kiedy odbierasz samochód, przeżywasz szok związany z ogromnym rachunkiem, szczególnie w momencie, gdy… znowu zapala się kontrolka check engine. 

Jest mnóstwo kompetentnych, uczciwych mechaników, ale jak w każdym zawodzie są też osoby, które będą chciały zarobić na Twojej niewiedzy. Jak znaleźć godnego zaufania profesjonalistę z branży motoryzacyjnej? Poznaj kilka elementów, na które należy zwrócić uwagę, wybierając mechanika samochodowego. Oprócz tych podanych poniżej zwróć także uwagę na lokalizację. Jeśli mieszkasz w Warszawie mechanik Bemowo będzie lepszym rozwiązaniem, niż szukanie specjalisty na drugim końcu Polski. Szczególnie że w dzielnicy tej bez trudności odnajdziesz prawdziwych profesjonalistów w swoim fachu.  

Łatwy kontakt z mechanikiem 

Dobry kontakt z mechanikiem jest niezwykle ważny. Upewnij się, że po oddaniu swojego auta do naprawy pracownik serwisu będzie odbierać od Ciebie telefony, a w razie gdyby nie zdążył odebrać, szybko oddzwoni. Nie ma nic gorszego niż próby dowiedzenia się, na jakim etapie jest naprawa, bądź kiedy będziemy mogli odebrać swój samochód. Aby mieć co do tego pewność, zanim odstawisz u wybranego mechanika swój samochód, kilka razy zadzwoń, najpierw przedstawiając problem, a później potwierdzając termin.  

Doświadczenie pracowników 

Na nic zda się dobry kontakt z warsztatem samochodowym, jeśli okaże się, że jego pracownicy będą niewiele wiedzieć o naprawie usterki w Twoim samochodzie. Zanim oddasz swój pojazd w ręce mechanika, nie bój się prosić o przedstawienie kwalifikacji czy posiadanych certyfikatów.  

Odpowiednie dokumenty  

Dobry mechanik przedstawia swoim klientom plan serwisowy lub umowę. Dokumenty te zawierają dane identyfikujące Twój pojazd, a także datę szacowanego zakończenia naprawy. Dodatkowo poproś o kopię podpisanego dokumentu. Dzięki temu masz podkładkę, w razie, gdyby serwis nie wywiązał się ze swoich zadań lub wykonał dodatkowe działania, które obciążą Twój budżet.  

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%