Zamknij

Domowe nawilżacze powietrza.

12:13, 30.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:13, 30.09.2022
pixabay pixabay

Po co stosuje się nawilżacze?

Nawilżacze powietrza to produkt, po który coraz częściej sięgamy w celu posiadania go we własnym domu. Wpływ na to mają często problemy, takie jak zespół suchego oka. Nasze oczy bardzo cierpią z powodu pracy przy komputerze i przebywania w pomieszczeniach o dużym stopniu suchości powietrza. Patrzenie w monitor zmniejsza częstotliwość mrugania, które jest naturalnym sposobem na nawilżanie oczu. Mrugamy przy komputerze nawet 4-6-krotnie rzadziej! Do tego miesiące grzewcze dodatkowo wysuszają powietrze w pomieszczeniach. Nawilżacz powietrza tworzy delikatną, wilgotną mgiełkę pozwalając na zwiększenie tej wilgotności, co jest równoznaczne z tym, że nasze oczy także odczują nieco ulgi. Jaki nawilżacz wybrać? To kwestia zaznajomienia się z charakterystyką sprzętu AGD. Na początek warto poszukać tego typu informacji na stronach zajmujących się tematyką sprzętów, taką jak https://intereswpolsce.pl/category/agd-rtv/. Ponieważ nie każdy wie, że jest ich kilka rodzajów, a każdy z nich działa w inny sposób.

Rodzaje nawilżaczy powietrza.

Nawilżacze powietrza to w tej chwili trzy główne rodzaje mechanizmów ich działania. Każdy z nich wytwarza wilgotną mgłę, a różnice często nie są zauważalne dla użytkownika.

Nawilżacze ewaporacyjne, zwane też dyfuzyjnymi wymuszają za pomocą wiatraka ruch powietrza przez zamontowany filtr, zanurzony w wodzie. Wszystko to, jako że działa w sposób najbardziej naturalny sprawia, że ciężko jest o przewilżenie powietrza i zatrzymuje się ono na granicy około 60%.

Nawilżacze ultradźwiękowe działają na zasadzie rozbijania cząsteczek wody ultradźwiękiem. Są to bardzo ciche dla człowieka urządzenia, ale mogą być problematyczne dla zwierząt domowych. Dodatkowo nawilżacz taki rozbija nie tylko cząsteczki wody, ale o tym później.

Nawilżacze parowe działaj tak, jak można by się spodziewać po urządzeniu wytwarzającym parę. Woda jest doprowadzana przez grzałkę do wrzenia, a później powstała para wydostaje się na zewnątrz. W przeciwieństwie do innych nawilżaczy, które wydzielają chłodną mgiełkę, tu mamy do czynienia po prostu z gorącą parą, która w lekkim stopniu ogrzewa także pomieszczenie.

Bezpieczeństwo nawilżaczy powietrza.

Nawilżacze powietrza i ich bezpieczeństwo są czasami przedmiotem dyskusji. Oczywiście samo nawilżanie powietrza jest jak najbardziej prozdrowotne, jednak sposób tworzenia mgiełki w niektórych bywa kontrowersyjny. Najbardziej rekomendowane są nawilżacze ewaporacyjne, które dopuszczają do tworzenia się mikrocząsteczek wody, ale jednocześnie robiąc to w zupełnie naturalny sposób. W przypadku nawilżaczy ultradźwiękowych pojawiają się opnie, że mogą one być niebezpieczne, ponieważ mechanizm działania wpływa nie tylko na rozbijanie częstych wody, ale także zanieczyszczeń i osadów.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%